Sıradaki içerik:

Öğretmenlerin Yüzde 83’ü Birinci Doz Aşısını Oldu

e
sv

Huawei PC Pazarına El Uzattı

101 okunma — 28 Ağustos 2021 12:45

2 yıl önceye gittiğimizde mobil pazarda en çok telefon satan firmalardan birisinin de Huawei olduğunu görebiliriz. Aslında bu durum geçen seneye kadar da böyleydi. Ancak 2020 ile beraber sektördeki tüm dengeler değişti.

Huawei Amerika’nin ve Trump hükümetinin koyduğu ambargoları aşmayı başaramayınca, mobil pazarda hızlı bir biçimde kan kaybetmeye başladı. Bu yıla kadar mobil pazarda hep ilk 3 içinde yer alan Çinli şirket, muhtemelen 2021’i ilk 5 içinde bile tamamlayamayacak. En azından analistlerin hazırladıkları raporlar bu gerçeklere işaret ediyor.

Şu sıralar üretmiş olduğu akıllı telefonların özellikle Avrupa’da çok fazla satmadığının farkında olan Çinli üretici, rotasını değişik bir sektöre doğru kırmış durumda. Evet dizüstü bilgisayar piyasasından bahsediyoruz.

Eğer son zamanlarda bir teknoloji mağazasını turladıysanız, muhakkak gözünüz Huawei’nin iş odaklı bilgisayar modellerine de takılmıştır. Çinli şirket genel itibari ile iş odaklı uygun bütçeli bilgisayarlar üretmeye çalışıyor. Şimdiye kadar bunu da başarılı bir biçimde gerçekleştirdiler. Gerçekten de Huawei’nin son zamanlarda üretmiş olduğu bilgisayarlar hayli iyi satıyor. Muhtemelen satmaya da devam edecek.

Diğer iş odaklı PC modellerinin 13.0000 – 15.000 gibi absürt fiyatlara satıldığı bir sektörde Huawei’nin 7.000 TL dolayında fiyatlara modeller satıyor olması şirkete bir hayli olumlu yansımalar getirecektir.

Kaynak:cnnturk.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli