Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Windows 11 İçin Tpm 2.0 | BilgiGemisi

Windows 11 İçin Tpm 2.0

Kullanıcılar için önemli bir soru olan ve güvenlik duvarı için önemli arz eden Tpm 2.0 merak konusudur. Özellikle Windows 11 için Tpm 2.0 oldukça merak edilir. Buna göre kullanıcılara güzel bir haber olarak Windows 11 için Tpm 20sürümğ kullanılabilir olduğunun haberini verilmelidir. Böylece mikrodenetleyici olan Tpm 2.0 ile güvenli bilgisayar kullanımı gerçekleşir.

Windows 11 Tpm Nasıl Açılır?

Bilgisayar Windows 11 kuruluysa eğer Tpm kurulumu yapmak için Tpm 2.0 bir etkinleştirme aşaması takip edilmelidir. Bu etkinleştirme aşamaları şu şekildedir:

  • İlk olarak [Windows Tuşu] + R tuşlarına basın veya Çalıştır’ı> bir arada basılarak seçilir
  • Çıkan sekmede tırnak işareti kullanılmadan tpm.msc yazılmalı
  • Yazı tamamlandıktan sonra tamam denilerek ilerlenmelidir.
  • Karşılığında bilgisayarınızla uyumlu Tpm bulunamadığına ilişkin bir ileti ile karşılaşıldığında bu bilgisayarınızda devre dışı bırakılmış olan bir Tpm olduğu anlamına gelir.

Windows 11 için Tpm Nedir?

Öncelikle Tpm kısaltma olduğu için açılımı verilmelidir. Bu sayede kullanıcılar için anlaşılır olacaktır. Tpm Trust Platform Module isminin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı ise Güvenilir Platform Modülü anlamına gelmektedir. Mikrodenetleyici rolünü üstlenen Tpm zaman içerisinde sürümler çıkarmaktadır. Donanımın güvence altına alınması için kullanılmaktadır. Windows 11 için oldukça uygun olan bir güven tahsisi yapar. Bunu yaparken de entegre şifrelenmiş haberleşme yolundan hareket etmektedir.

Tpm 2.0 Nedir?

Bilgisayardaki güvenliğin sağlanabilmesi için önem arz eden birisi de Tpm 2.0 sürümüdür. Bununla beraber güvenlik özelliklerinin aktif edilebileceği Windows 11’de aktif çalışma sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir