ABD, F-22 savaş uçaklarıyla bir UFO düşürdüğünü duyurdu

Geçtiğimiz hafta ABD, Çin’e ilişkin olan ve casus balon olarak tanımlanan bir hava aracını düşürmüştü. Ortadan kısa bir müddet geçmişken artık ise tanımlanamayan uçan bir cisim (UFO) yeniden ABD’ye ilişkin savaş uçaklarıyla Kanada semalarında düşürüldü.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 11 Şubat Cumartesi günü Kanada hava alanını ihlal eden tanımlanamayan bir objenin vurulması buyruğunu verdiğini Twitter üzerinden duyurdu. Pentagon, ABD Lideri Biden ile Trudeau ortasındaki bir telefon görüşmesinin akabinde Kanada’nın ABD ordusuna yüksek irtifa aracını düşürmek için birlikte çalışma yetkisi verdiğini açıkladı.

ABD, tanımlanamayan bir cismi düşürdü

Pentagon yaptığı açıklamada objenin Cuma günü Kuzey Amerika Havacılık Savunma Komutanlığı (NORAD) tarafından tespit edildiğini duyurdu. Pentagon sözcüsü Patrick Ryder, tanımlanamayan aracın F-22 savaş uçağından atılan AIM 9X füzesi ile düşürüldüğünü söyledi. Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, cismin silindir şeklinde olduğunu lakin kimliğinin belirlenemediğini söyledi. Yapılan açıklamada objenin Cumartesi günü saat 11:41’de 40.000 fit irtifada vurulduğu ve düşürüldüğü belirtildi.

Düşürülen objenin rastgele bir kamu ziyanına neden olmayacağı belirtildi. Çünkü obje Kanada’nın kuzey Yukon bölgesinde düşürüldü. Bu ortada Kanada’nın enkazı toplayacağı ve tahlil edeceği de aktarılmış durumda. Anand yaptığı açıklamada objenin geçen hafta düşürülen Çin balonundan daha küçük olduğunu da söz etti. Yapılan açıklamalar objenin küçük bir otomobil büyüklüğünde olduğunu gösteriyor. Çin balonu ise üç otobüs büyüklüğündeydi. NORAD ise “Şu anda obje hakkında yetenekleri, hedefi yahut kökeni dahil daha fazla detaya sahip değiliz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir