Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Ekran Süresi Günlük Hayatı Etkilemeye Devam Ediyor! | BilgiGemisi

Ekran Süresi Günlük Hayatı Etkilemeye Devam Ediyor!

Ekran Süresi Günlük Hayatı Etkilemeye Devam Ediyor!

Ekran süresinin yetişkinlerin hayatının büyük bir kısmını etki altına almaya başlayacağının bildirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada günlük hayattaki işlere odaklanmadan sosyal medya kullanımına kadar her aşamada sorunsuz bir biçimde erişim aşamasını tamamlamanıza olanak verilmektedir. Ekran süresi ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için telefonunuzun uyarı uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bu uyarı uygulamalarında sınır olarak belirlediğiniz zaman aralığının aşılması durumunda kullanımı durdurmanıza yönelik alarm çalacaktır.

Ekran Süresi Neden Kısıtlanmalı?

Kişilerin odaklanma seviyelerinde büyük bir düşüşe neden olduğu görülmektedir. Odaklanmanın bu derece kısa olması da hem akademik başarı hem de sosyal ilişkilerde sorunları beraberinde getirmektedir. İnternette sürekli olarak uyaranların bombardımanına uğrarsınız. Bu nedenle zihninizin belirli bir yerde odaklanmasının çok daha zor bir hal aldığı görülür.

Sosyal Medya Bağımlılığı

Sosyal medya bağımlılığı konusunda yapılan son araştırmalar durumun oldukça vahim olduğunu göstermektedir. Sosyal medya bağımlılığı kişilerin aile yaşantısını dahi alt üst ederek tüm hayatlarının merkezine oturmaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için olabildiğince kısıtlı kullanım tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir