Sıradaki içerik:

İNSTAGRAM REKLAM İZNİN YOK HATASI ÇÖZÜMÜ 2020

e
sv

iPHONE 7 ŞARJIM ÇABUK BİTİYOR NE YAPMALIYIM ?

200 okunma — 02 Mayıs 2020 12:55

Günümüzde teknolojik gelişmeler her ne kadar kontrolden çıkmış ve çok yüksek seviyelere gelmiş olsa da teknolojik cihazların şarj kapasiteleri her zaman can sıkıcı bir durum olmuştur. Buna en büyük örneklerden biri ise apple cihazlarıdır. Her yeni güncelleme ile birlikte iphone 7 şarjı çabuk bitiyor ve kullanıcılar buna çözüm arıyor. Öncelikle iphone 7 şarjım çabuk bitiyor diyenlerin bu sorunla neden karşılaştıklarına bakalım.

iPhone Şarjım Neden Hemen Bitiyor

Apple resmi sitesinde bu konuya ait şu bilgiler veriliyor. Şarjınızın kullanım süresi ile bataryanızın ömrü farklı şeylerdir Şarjınızın kullanım süresi telefonunuzun pil değerini yüzde yüz yaptıktan sonra sizin yeniden şarj ihtiyacı duymadan telefonunuzu kullanabileceğiniz maksimum süre olarak tanımlanıyor. Batarya ömrü ise bataryanızın ne zamana kadar kullanılabilir olduğunu gösteriyor.

iPhone 7 şarjım çabuk bitiyor diyorsanız bunun iki farklı nedeni olabilir. İlki gün içinde mobil uygulamalarda çok zaman harcıyor, kamera özelliğini çok kullanıyor, uzun süreli konuşmalar yapıyor veya interneti çok kullanıyor olmanızdır. İkincisi ise telefon bataryanızın çok defa boşaltılıp doldurulmasından kaynaklanmaktadır.

iPhone Şarjım Hemen Bitiyor Sorununu Nasıl Çözebilirim ?

Eğer yukarıda bahsettiğim eylemlerden birini yapıyorsanız , yaptığınız eylemi azaltmak şarjınızı daha uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunun dışında gün içinde telefon parlaklığını kısmanız iphone 7 şarjım bitiyor ne yapmalıyım diyenler için ufak olsa dahi bir çözüm olacaktır.

Bu kullanımları azaltmanıza rağmen iphone 7 şarjım çabuk bitiyor ne yapmalıyım diyorsanız, büyük ihtimalle ikinci sorun ile karşılaşmış durumdasınız bu nedenle bir apple servisine başvurup bataryanızı yenileyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli