Pubg Mobile Sunucu Değiştirme Sorunu Çözümü Kısa Anlatım

Pubg mobile sunucu değiştirme sorunu 16.sezonun başlaması ile beraber birçok kullanıcının yaşadığı problemler arasında yer aldı. Bu sorun pubg mobile da yer alan sunucu değiştirme kısıtlaması nedeniyle yaşanmaya başladı. Bu kısıtlama nedeni ile seçilen bir sunucu 60 gün boyunca değiştirilemiyor. Pubg mobile sunucu değiştirme kısıtlaması, serverlarda ki yoğunluğu azaltmak için getirilse de birçok kullanıcı bu durumdan şikayetçi. Özellikle RP görevlerini yapabilmek için sunucu değiştiren oyuncular yeni sezonda bu kısıtlamadan haberleri olmadıkları için Avrupa sunucusu dışında kaldılar ve Avrupa sunucusuna geri dönebilmeleri için 60 gün beklemeleri gerekiyor. Ama biz bu sorunun çözümünü bulduk. Üstelik birkaç adımlık işlemle girmek istediğiniz sunucuya geri dönebiliyorsunuz.

Pubg Mobile’da Sunucu Nasıl Değiştirilir?

Pubg mobile sunucu değiştirmek isteyen oyuncuların ilk olarak oda kartı sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenle oda kartı olmayanların ise bu işlemleri uygulayamayacağını söyleyelim. Oda kartınız yoksa ve oda kartı nasıl alınır bilmiyorsanız bir alt başlıkta nasıl ücretsiz oda kartı alınır onu da anlatacağız. Şimdi nasıl sunucu değiştirebileceğinizi anlatalım.

 • İlk olarak pubg mobile hesabınıza giriş yapıp harita seçme bölgesine giriş yapıp sol altta yer alan oda seçeneğine tıklamalısınız.
 • Oda seçeneğine tıkladıktan sonra ERANGEL haritasını seçmeli ve üstte yer alan sunucu bölmesinden geçmek istediğiniz sunucuyu seçmelisiniz.
 • Geçmek istediğiniz sunucuyu seçtikten sonra kurduğunuz oda için rastgele bir şifre belirleyip Başlat yazına tıklamalısınız.
 • Maç başladıktan sonra hiç beklemeden lobiye dönebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra geçmek istediğiniz sunucuya geçmiş olacaksınız. Örneğin Avrupa sunucusuna dönmek istiyorsanız oda kurma kısmına girdikten sonra üst tarafta sunucu bölmesinden Avrupa kısmına tıklamalısınız. Tüm bunları yapmak için oda kartı nasıl alınır diye merak ediyorsanız aşağıdaki alt başlığı okuyabilirsiniz.

Pubg Mobile’da Ücretsiz Oda Kartı Nasıl Alınır?

Pubg mobile sunucu değiştirme için oda kartınız olması gerektiğinden bahsetmiştik. RP alan ve fulleyen oyuncularda oda kartı bulunuyor zaten. Ama RP almaya bütçesi yetmeyen oyuncular için ücretsiz oda kartı almak da mümkün. Bunun için ilk olarak bir klana katılmanız gerekiyor. Yeterli BP puanınız varsa kendi klanınızı da kurabilirsiniz. Klana girmek için klan menüsüne tıklayıp davetleri kabul etmeniz ya da herhangi bir klan ismini yazmanız yeterlidir. Bir klana katıldıktan sonra yapmanız gereken ise yine klan kısmına tıklayıp sağda yer alan DÜKKAN sekmesinde yer alan ürünlerden oda kartını satın almak olacak. Hesabınızda hiç UC olmadan 10 günde 1 kereye mahsus olmak üzere oda kartı alabilirsiniz. Bu sayede hem arkadaşlarınızla eğlencesine custom room kurabilir hem de pubg mobile sunucu değiştirme sorununu çözebilirsiniz.

One thought on “Pubg Mobile Sunucu Değiştirme Sorunu Çözümü Kısa Anlatım

 • 21 Şubat 2021 tarihinde, saat 23:36
  Permalink

  Kardesim ben bunu yaptim 1 tane oda kartim vardi oda yandi oda kurmak icin sifre belirliyorum karsi tarafta kimse olmadigi icin yapamiyorum yardimci olurmusun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir