Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Sadece Zamanı Değil, Bilinmeyenleri de Öğreneceksiniz | BilgiGemisi

Sadece Zamanı Değil, Bilinmeyenleri de Öğreneceksiniz

O denli bir duvar saati hayal edin ki, size vakti söylemekle kalmasın, ayrıyeten, etrafta olan biten her şeyi görmenizi ve duymanızı sağlasın. Güvenlik dalına yönelik olarak gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda, gözle görülebilenlerden çok, dışardan bakıldığında bir kamera olduğu anlaşılmayacak biçimde tasarlanmış zımnî kameraları kullananların daha verimli sonuçlar elde ettiği görülmüştür. Elbette caydırıcı emelli olarak, ortama bir adet görülebilen kamera yerleştirilmesinde yarar vardır. Lakin, gerek işletme içi yapılan yolsuzlarda, gerekse dışardan gelen hırsızlık teşebbüslerinde, birinci olarak bu görünen kameranın fonksiyonelliğine farklı sistemlerle son verildiği görülmüştür.

Bir işletmenin her departmanında bulunması çok olağan olan duvar saatleri, artık, bilinmeyen kamera biçiminde de kullanılabiliyor. Hem ses hem de manzara kaydedebilme özelliği olan bu zımnî kameralar, bilhassa 24 saatten fazla müddet boyunca kayıt yapabilecek halde geliştirildi. Tekrar rastgele bir soygun esnasında, hırsızlar tarafından da bir kamera olduğunun anlaşılamaması hasebiyle, küçük ya da büyük ölçekte birçok işletme tarafından en çok tercih edilen kapalı kamera çeşitlerinden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir