Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Sosyal Medya Bağımlılığı | BilgiGemisi

Sosyal Medya Bağımlılığı

Sosyal Medya Bağımlılığı

Sosyal medya platformlarının sayısının artması ile beraber kişilerin bu platformlarda geçirdikleri zamanın da büyük ölçüde artış gösterdiği fark edilmektedir. Sosyal medya bağımlılığının bu şekilde daha büyük bir artışa doğru yöneldiği fark edilmektedir. Instagram, Facebook ve Twitter son senelerin en çok vakit harcanan ara yüzlerindendir. Bu durum kişilerin adeta günlük hayatlarını dahi etkileyecek bir konuma gelmiştir.

Sosyal Medya Bağımlılığı Ne Anlama Gelir?

Sosyal medya bağımlılığı kullanımın hayatınızı etkileyecek derece yoğun olması manasına gelmektedir. Bu platformları kontrol etmediğiniz ve hesabınızı incelemediğiniz zaman bir şeyleri kaçırıyormuş hissine kapılmanız da bağımlılığın bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bağımlılığın bir diğer önemli işareti de kendi değerinizi sosyal medya beğenileri ile ölçmektir. Bu durum reel dünya ile sanal dünya arasında farkın anlaşılmaması sorununu gündeme getirir.

Ekran Süresini Kısıtlayın

Ekran süresinin kısıtlanması konusunda cihazınızda yer alan uyarı programlarını da kullanma hakkınız bulunmaktadır. Ekran süresinin kısıtlanmasının sonrasında sosyal hayatınıza ve iş hayatınıza daha çok vakit ayırabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir