Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Yüksek Ökçeler Giyinebilirsiniz | BilgiGemisi

Yüksek Ökçeler Giyinebilirsiniz

Bir çoğumuz mutlaka Ömer Seyfettin’in “Yüksek Ökçeler” isimli hikayesini okumuşuzdur. Okumamış olanlarımız için, kısaca bahsetmek gerekirse, tek başına yaşayan bir hanımın evinde çalışan hizmetlileri tarafından maddi ve manevi olarak nasıl kandırıldığını anlatan bir öykü. Sürekli olarak yüksek topuklu giyen bu hanım, rahatsızlanınca yumuşak, ses çıkarmayan terlikler giyinmeye başlıyor ve maalesef bugüne kadar, topuk seslerinin gürültüsünden geldiğini anlayarak yaptıkları yolsuzlukları perdeleyen, o çok sevdiği, güvenirliliklerine emin olduğu hizmetçilerinin aslında hırsız ruhlu ve nankör olduklarını anlıyor.

Günümüzde ise ne kadar yüksek ökçeler giyinmiş olursak olalım, gizli kapaklı dönen işleri anlamamız ve tespit etmemiz gayet kolay. Özellikle de, aksesuar ya da ev eşyası görünümünde olan gizli kameralardan birini izlemek istediğimiz bölüme yerleştirmek gibi basit bir işlemle, istediğimiz kişiye gözümüz kapalı bir şekilde güvenebiliriz. Çünkü neyi ve nasıl yaptığından haberdar olabiliyoruz. Kayıt işlemi bittikten sonra bilgisayarımızın usb girişine takarak, tüm görüntüleri rahatça izleyebiliyor, dilersek bunları, bilgisayarımıza kaydedebiliyor ya da silebiliyoruz. Sesleri de kaydedebilen bu gizli kameralar sayesinde, yumuşak ve rahat terliklerimizi sadece keyfimiz için giyinebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir