Asus, ekran kartları için eskiyi getir yeniyi götür kampanyası başlattı

Çoklukla akıllı telefonda yahut kimi eser kümelerinde eskiyi getir yeniyi götür kampanyaları görmeye alışığız lakin emsal bir durumu artık ekran kartlarında da görüyoruz. Asus, yapmış olduğu açıklamada GeForce RTX 4070 Ti yahut RTX 4080 almak isteyenler için bir takas programı başlattığını duyurdu.

Asus’tan ekran kartı kampanyası

Asus’un bu kampanyası şimdilik sadece Birleşik Krallık’ta geçerli durumda ve GeForce RTX 4070 Ti yahut RTX 4080 kartları özelinde gerçekleştiriliyor. Asus, eski ekran kartlarını getirenlere bu yeni kuşak ekran kartları için bir indirim sunuyor. Eski kartlar için ise AMD, Nvidia yahut öteki marka farkı gözetilmiyor.

Asus’un eski kartlar için teklif ettiği fiyatlar ikinci el pazarından çok yüksek olmadığı üzere çok da düşük değil. Bu bağlamda GeForce GTX 1060 yahut GTX 1070 için 90 sterlin’den başlayan fiyatlar RTX 3060 Ti için 230 sterlin’e kadar yükselebiliyor. AMD Radeon RX 6600 XT için 170 sterlin, Radeon RX 6950 XT için ise 170 sterlin teklif ediliyor.

Asus’un bu kampanyası son birkaç yıldaki çabucak hemen her büyük ekran kartı sürümünü kapsıyor ve epey çok istikametli bir promosyon olarak gözüküyor. Temelinde bu kampanyanın öteki ülkelere genişleyip genişlemeyeceği bilinmeyen lakin genel olarak bakıldığında hoş bir program olarak görünüyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir