Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Intel Asya’da Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor | BilgiGemisi

Intel Asya’da Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Intel Asya’da Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Intel Asya’da yatırım yaparak yeni bir retim tesisi açmayı planlıyor. Bunun için Asya’nın seçilmesinin edenlerinin başında ucuz iş gücünün geldiği görülmektedir. Son gelen haberler neticesinde Malezya’nın seçildiği açıklanmıştır. Kurulum adımlarının birkaç sene içerisinde tamamlanarak en büyük üretim tesislerinden biri olması hedeflenmektedir.

Neler Üretilecek?

Bu kapsamda hassas donanım ürünlerinin üretileceği tahmin edilmektedir. Özellikle bilgisayarlarda ve mobile cihazlarda hassas donanım ürünlerinin üretilmesinin sürecin en meşakkatli adımlarından biri olduğu görülmektedir. Bu aşamada üretim eğrisinde sorun meydana gelmemesi için gerekli olan tüm önlemlerin alınacağı belirtilmiştir. Malezya’nın ekonomik gelişimi için de büyük bir katkı niteliğinde alacağının ayrıca iletilmesi gerekir.

Neden Asya?

İşletim sistemlerinden donanımsal hassas materyallere kadar üretim için bu ülkenin seçilmesinin asıl sebebi ucuz ve kalifiye iş gücüdür. Ayrıca gerekli olan materyallerin sağlanması üretilen materyallerin dağıtılması konusunda da Malezya’nın avantajlı bir konumda olduğu görülmektedir. Malezya bu konuda ilk defa yatırım almamaktadır. Genel olarak yatırımcılara sağlamış olduğu kolaylıklar ile de bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir