Sıradaki içerik:

Intel Asya’da Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

e
sv

Intel’den Malezya’ya Yatırım Hamlesi

19 okunma — 02 Ocak 2022 11:02

Intel’den Malezya’ya Yatırım Hamlesi

Intel’ın Asya’da büyük bir üretim merkezi kuracağı düşünülmektedir. Bu noktada planlamaların yapıldığı ve ülkenin Malezya olduğu belirtilmiştir. Malezya’nın yatırımcılara sağlamış olduğu avantajların yüksek olması ve ham madde akışı konusunda da sorunsuz bir yapıya sahip olması sebebiyle tercih edildiği düşünülmektedir. Tabi ki Asya’daki üretim kanallarının özellikle ucuz iş gücü konusunda fırsat sunduğu da belirtilmelidir.

Yatırım Tutarı Ne Kadar Olacak?

Üretim tesislerinin oldukça kapsamlı bir biçimde oluşturulacağı düşünülmektedir. Bu aşamada üretim hamlesinin toplam değerinin 7 milyar dolar olması beklenmektedir. Yapılan yatırımın Malezya ekonomisi üzerinde de etkisinin oldukça olumlu olacağı ve en azından temel manada istihdam sağlayacağı düşünülmektedir. Bu nedenle yatırımların ülkelere ekonomik katkısı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Neler Üretilecek?

Bilgisayarlarda ve mobile cihazlarda kullanılacak olan hassas yazılım materyallerinin üretilmesi planlanmaktadır. Bu üretim aşamasında teknolojinin en dikkat çeken parçalarından olan donanım geliştirme faaliyetlerinin de Malezya’da bir taraftan devam ettirileceği belirtilmiştir. Intel Asya’da yatırım hamlesinde bulunan tek firma değildir. Bu aşamada birçok bilişim firmasının yatırımlarını Asya’ya çektiği görülmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli