Nokia’dan yeni oyun denetimcisi geliyor: İşte özellikleri ve tasarımı

Telefonlar kelam konusu olduğunda bir devrin önder üreticilerinden Nokia, pazara uzun bir mühlet veda etmesinin akabinde operasyonlarına HMB Global altında tekrar başladı. Kısa mühlet evvel bilgisayar pazarına da adım atan teknoloji devi, artık de Nokia Game Controller 5000 isimli bir oyun kontrolcüsü üzerinde çalışıyor. Pekala yeni denetimci neler sunacak? İşte detaylar 

Nokia Game Controller 5000 özellikleri belirli oldu

Bugün StreamView’de listelenmeye başlayan Nokia Game Controller 5000’in fotoğrafları ve teknik özellikleri aşikâr oldu. Buna nazaran Google Stadia’dan esintiler taşıyan yeni denetimci, beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunulacak.

Teknik tarafta, sezgisel denetim ve süratli taraf değişiklikleri için altı eksenli jiroskop ile desteklenen Nokia Game Controller 5000, 650mAh pil kapasitesi ile 14 saatlik kullanım müddeti sunacak. Ek olarak dokunsal geri bildirim takviyesine sahip olan denetimci, USB-C portu üzerinden iki saatte 0’dan 100’e tam şarj imkanı sunacak.

Nokia Game Controller 5000’in dikkat çeken öbür özellikleri ortasında, Bluetooth 5.0, Google Asistan tuşu ve bir adet mikrofon bulunuyor. StreamView, Nokia GC5000 için rastgele bir fiyatlandırma yahut çıkış tarihi hakkında bilgi sağlamadı. Fakat yeni denetimci, platformda bulunan bir satıcı tarafından 52,90€ (1.062 TL) fiyat etiketiyle listelendi. Bu bağlamda kısa bir mühlet içerisinde raflarda yerini almaya başlayacağını söyleyebiliriz. 

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir