TCL Breeva Pro 400 Premium hava temizleyici: Fiyat/Performans canavarı

Gelişen sanayi ve yüksek teknoloji her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da artan hava kirliliği zımnî bir tehdit olmaya devam ediyor. Hava kalitesinin düşmesiyle birlikte astım, koah hatta kanser hadiselerinde artış görülüyor. Bu noktada hava temizleyici eserler devreye giriyor ve TCL Breeva Pro 400 Premium, almış olduğu tasarım ödülüyle dikkat çekiyor.

Daha çok TV eserleriyle tanınan TCL, tüketici elektroniğinin neredeyse her noktasında bulunan bir firma. TV’lerden robot süpürgelere uzanan geniş eser yelpazesine bir müddet evvel ise Breeva Pro 400 Premium hava temizleme aracını ekleyen TCL, pak bir konut ortamı vadediyor.

IF tasarım ödüllü

TCL Breeva Pro 400 Premium, her meskene ahenk sağlayacak halde dizayn edilen minimalist bir dizayna sahip, kaldı ki bu şık görüntü IF 2022 tasarım mükafatına de layık görülmüş durumda. Dizaynın cazipliği bir yana, Breeva Pro 400 Premium yetenekleri bakımından da güçlü özelliklere sahip. Eser, 42 metrekareye kadar bir kapsama alanı sunarken ve bu alan içerisinde saniyede 400 metreküp CADR (Temiz Hava Dağıtım Hızı) düzeyinde arındırma yapabiliyor.

Breeva Pro 400 Premium, yüksek performanslı filtreleme sistemi sayesinde yüzde 99,97 oranlar havadaki alerjenleri, partikülleri ve başka kirliliğe yol açan unsurları yakalayabiliyor. TCL bu yüksek performansı 5 katmanlı filtreleme ile elde diyor ve anyon teknolojisi ile de toplanan partiküller yok ediliyor.

Yüksek filtreleme performansı

Filtrelerden bahsetmişken, TCL bu aygıtta Antibakteriyel Filtrasyon Sistemini kullanıyor. Aygıt birinci fazda yıkanabilir bir ön filtre kullanıyor. İkinci adımda H13 HEPA standardında filtreye yer veren eser akabinde ise etkin karbon filtre, breeva Shild Anyon ve UV-C sterilizasyon uygulamalarıyla yüksek oranda temizleme elde ediyor.

Üründe yer alan H13 HEPA filtresi 7/24 sürekli kullanımda 4 aylık (2880 saat) üzere uzun bir kullanım sunuyor. Öteki hava temizleyicilerde olduğu üzere bu filtrenin de belli aralıklarla değiştirilmesi gerekiyor. Bununla birlikte bu HEPA filtre, hava kalitesinin artırılmasında kritik bir rol oynuyor. Evcil hayvan tüyleri, akarlar, polen, mikroplar, organik bileşenler, koku, duman ve ziyanlı gazlar bu HEPA filtresi ile toplanıyor.

Akabinde ise yüksek voltajlı iyonizasyona sahip Anyon teknolojisi ile kullanıcıları toksinlerden ve tozdan korumak için havadaki çok küçük parçacıkları toplayarak bertaraf ediyor. Breeva Pro 400 Premium’un bir başka filtreleme yolu olan UV ışınları da tekrar sterilizasyon için bakteri ve mikroorganizmaların DNA ve RNA’sını yok ediyor.

TCL Breeva Pro 400 Premium temelinde akıllı bir eser diyebiliriz. Eser, üzerinde yer alan lazer toz sensörü ve VOC sensörü sayesinde iç hava kalitesini ölçüyor. Bu sayede havadaki partiküller, uçucu organikler, örneğin sigara dumanı ve evcil hayvan kokusu tespit ediliyor. Bu ziyanlı bileşenler otomatik mod sayesinde mevcut filtreler ile direkt toplanıyor.

Ayarlanabilir kullanım

Breeva Pro 400 Premium, farklı kullanım senaryoları için de gerekli özelliklerle donatılmış durumda. Aygıt üzerinde yer alan fan ikonu sayesinde fan suratı 1 ila 3 kademe arasında değiştirilebiliyor. Emsal formda saat ikonu ile de 1 ila 8 saat ortasında çalışama süreleri elde edilebiliyor. Eserde çocuk kilidi de bulunduğunu belirtelim.

Bu ortada yeniden eserin denetim panelinde yer alan filtre ikonu, Breeva Pro 400 Premium’un filtre ömrünü gösteriyor. Bu simge kırmızıya döndüğünde filtreyi değiştirmek gerekiyor. Denetim panelindeki yaprak sembolü ise ortamın hava kalitesini gösteriyor. Beyaz ışık; âlâ, sarı ışık; orta, kırmızı ışık ise makûs hava kalitesini işaret ediyor.

Uygulama ve sesli asistan desteği

TCL Breeva Pro 400 Premium, Wi-Fi ağına da güç düğmesine 3 saniye basılı tutulduğunda bağlanabiliyor. Bu sayede telefonunuza kurduğunuz TCL Home uygulaması ile ağ üzerinden Breeva Pro 400 Premium’u denetim etmek mümkün oluyor.

Uygulama üzerinden ortamın hava kalitesinin durumu anlık olarak görülebiliyor. Tıpkı vakitte uygulama üzerinden aygıt kapatıp açılabiliyor, filtrenin kalan kullanım müddeti görülebiliyor ve fan sürat ayarı yapılabiliyor. Tekrar uygulama sayesinde UV-C ve Anyon özellikleri de açıp kapatılabiliyor. Öte yandan Breeva Pro 400 Premium’un yazılım güncellemelerinin de TCL Home uygulaması aracılığıyla yapıldığını belirtelim.

TCL Breeva Pro 400 Premium, ses konusunda da epeyce başarılı bir aygıt. Ses seviyesi en düşük 26 dB, en yüksek ise 52 dB seviyesine çıkıyor. En düşük seviye fısıltı altı bir gürültü oluşturuyor. Ek olarak TCL Home uygulamasının yanı sıra ürün Alexa ve Google Asistan ile de entegre bir halde çalışabiliyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir