Sıradaki içerik:

Facebook Arkadaşlarını Instagram’da Bulma

e
sv

Dünyanın İlk Bükülebilir Ekranlı Lazer TV’si

16 okunma — 26 Kasım 2021 08:37
Dünyanın İlk Bükülebilir Ekranlı Lazer TV’si

Geleneksel iletişim araçlarından olan kitle iletişim konusunda etkili olan televizyon TV olarak da bilinmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle televizyonlar da gelişmektedir. Rekabet ortamının çok hareketli olması nedeniyle markalar sürekli olarak farklı ürünleri piyasaya sunmaktadırlar. Son haber ise dünyanın ilk bükülebilir ekranlı lazer TV’si şeklindedir.

Haberin içeriğine bakıldığında üretici firmanın Çin olduğu şirket isminin ise Hisense olduğu görülmektedir. Dünyada bir ilk yapan firma yuvarlanabilir ekranlı televizyon üretmiştir. Televizyonun adı ise Hisense Laser TV şeklindedir.

Bilindiği üzere televizyon ekranları oldukça geniş ve kalın bir tabakaya sahiptir. Ekranın bükülmesi ya da katlanması oldukça güç olduğu bir alanda bu şekilde bir televizyonun üretilmesi teknolojinin geldiği noktayı açıkça göstermektedir.

Dünyanın İlk Yuvarlanabilir Ekranlı TV’si

Dünyanın ilk bükülebilir ekranlı Lazer TV’si aynı zamanda dünyanın ilk yuvarlanabilir ekranlı televizyonudur. Bu televizyonun özelliklerine bakıldığında şunlar sıralanır:

  • 77 inç bir panele sahiptir. Bu özelliği ile oldukça büyük bir ekranının olduğu anlaşılır.
  • Çözünürlüğüne bakıldığında 4K ultra HDR olduğu
  • Renk gamı ise %107 BT.2020 ultra ölçekte geniş renk gamı vardır
  • Parlaklığı ise 350 nits parlaklıkta olduğu görülür

Dünyanın İlk Yuvarlanabilir Ekranlı TV’sini Kim Yaptı

Her ne kadar LG markası katlanabilir bir televizyon üretip satışa sunsa da dünyada bir ilk olmayı başaran ve özellikleri bakımından yuvarlanabilir, sarılabilir ve bükülebilir olan televizyon üretimi Çin merkezli Hisense tarafından yapılmıştır.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli