Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
MEB, 260 Tane Fizyoterapist Alacak | BilgiGemisi

MEB, 260 Tane Fizyoterapist Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı hizmet sunan Rehberlik ve Araştırma Merkezleri’nde (RAM) görevlendirilmek üzere 260 fizyoterapist alacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, RAM’da öğrenci ve yurttaşlara sunulan hizmetin niteliğini artırmak için 260 fizyoterapist alınacak. Yurt genelindeki her bir RAM’da en az bir fizyoterapist bulunacak. 6 Eylül’de tüm kademelerde full time, yüz yüze eğitime başlanması için hazırlıkların sürdüğünü belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm illere gerekli finansman desteğinin gönderildiğini belirtti. Bakan Özer, konuyla alakalı şunları dile getirdi:

“Tüm birimlerimizdeki kadrolarımızı güçlendirmeye devam etmekteyiz. Bu bağlamda özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine ihtiyaç duyan öğrenci ve halkımızın değerlendirildiği, tanılamanın yapıldığı ve bireysel eğitim planlamalarının belirlendiği RAM’larda ilk defa fizyoterapist desteği de sağlayacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 260 yeni fizyoterapist kadrosu ihdas edildi. 81 ilimizde 256 RAM hizmet veriyor. Her bir RAM’da en az bir fizyoterapist hizmet sunmaya başlayacak. Böylece RAM’larda öğrenci ve yurttaşlarımıza verdiğimiz hizmetlerin kalitesi de artmış olacak. Desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum”

Kaynak:cnnturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir