Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Öğretmenler Salgının Riskini Azaltmak İçin Eğitim Aldı | BilgiGemisi

Öğretmenler Salgının Riskini Azaltmak İçin Eğitim Aldı

MEB’e bağlı 256 merkezde görevli 35 bin rehber öğretmen ve psikolojik danışman, COVID-19 salgınının etkilerinin azaltılması amacı ile eğitim aldı. Okullar açıldığında tüm öğrencilere “Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı” uygulaması yapılacak.
COVID-19 salgınının etkilerinin azaltılması amacı ile yeni eğitim öğretim senesinde rehberlik ve araştırma merkezleri ile okul rehberlik ve psikolojik danışma servislerince ilgili çalışmalar başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, çevrim içi düzenlenen programda açılış konuşması yaptı.

Rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara eğitim verildi

Konuşmanın ardından Bakanlık bünyesinde hizmet sunan 256 rehberlik ve araştırma merkezindeki görevli idareci, rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara, “Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek” konulu eğitim verildi.

Eğitime katılanlar ayrıca okullar açıldığında öğrencilere uygulaması yapılacak “Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları” hakkında bilgilendirildi.

Öğretmenler aracılığı ile öğrencilere eğitim verilecek

Böylece rehberlik ve araştırma merkezleri ilk etapta yaklaşık 35 bin rehber öğretmen ve psikolojik danışmana verilen eğitimler tamamlandı. İkinci aşamada ise bu Escort eğitimin tüm öğretmenlere verilmesi amaçlanıyor.

Okullar yüz yüze eğitime açıldığında rehber öğretmen ve psikolojik danışmanların koordinesinde, öğretmenler aracılığı ile tüm öğrencilere “Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı” uygulaması yapılacak.

Kaynak:trthaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir