Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
Öğretmenlerin Yüzde 83’ü Birinci Doz Aşısını Oldu | BilgiGemisi

Öğretmenlerin Yüzde 83’ü Birinci Doz Aşısını Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), en az bir doz COVID-19 aşısı olanların oranının yüzde 83’e, iki doz aşı olma oranının ise yüzde 72,2’ye yükseldiğini açıkladı.
Milli Eğitim Bakanlığı, okulların tüm kademe ve sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime açılabilmesi için çalışmalarını devam ettiriyor.

Bu kapsamda, MEB ve Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu “COVID-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” dün 81 il valiliğine ve il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında, İstanbul’da yeni öğretim senesinin başlangıcı için alınacak önlemler ve hazırlıklara ilişkin de dün toplantı yapıldı.

Öğretmenlerin iki doz aşı olma oranı yüzde 72,2’ye yükseldi

Alınan bilgiye göre, öğretmenlerin en az bir doz aşı olma oranı bugün itibarıyla yüzde 83,3’e yükseldi. Bu oranın Türkiye’deki genel nüfusun aşı olma oranından yüzde 8,72 fazla olduğu belirlendi.

Verilere göre, öğretmenlerin iki doz aşı olma oranı ise yüzde 72,2’ye yükseldi. Bu oranın, Türkiye’deki genel nüfusun iki doz aşılama oranından yaklaşık yüzde 15,2 fazla olduğu kaydedildi.

Böylece, 6 Ağustos’tan itibaren öğretmenlerin bir doz aşı olma oranında yüzde 10 ve iki doz aşı olma oranında ise yüzde 13’lük bir artış olduğu gözlendi.

Kaynak:.trthaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir