KREDİ PUANI ARTTIRMA NASIL YAPILIR 2020

Kredi Notu Nasıl Arttırılır ?

Kredi Notu Ne İşe Yarar

Bankalardan kredi çekebilmek için banka müşterilerinin belli bir notunun olması gerekmektedir. Bu not bir nevi bankaların müşterilerini ne kadar sevdiğini göstermektedir. Eğer kredi notunuz düşükse bankalar ile aranız iyi değildir ve bankalar tarafından sevilmiyorsunuzdur. Krediye ihtiyacınız var ise aranızı düzeltmek ve kredi notu arttırmak zorundasınızdır.

Kredi notu arttırmak için yapılabilecek birkaç yöntem mevcut ama bu yöntemler kredi notunuzu anında yükseltmeyecektir. İşlemleri uygulayarak yavaş yavaş puanınızı yükseltebilirsiniz.

Kredi Notu Arttırma Yöntemleri

1-Kredi notu arttırmak için ilk olarak bankalara olan tüm borçlarınızı kapatmalısınız. Son ödeme tarihi geçmiş tüm borçlar sizin kredi notunuzu düşürecektir. Üstelik siz A bankasından kredi çekecek olsanız bile B bankasına olan borcunuz size yine engel olacaktır. Çünkü tüm bankaların havuzu aynıdır ve müşterilerin tüm borç ve varlıkları bu havuzda görülmektedir.

2-Tüm borçlarınızı kapattıktan sonraki taksitlerinizi zamanı geçmeden ödemeyi unutmayın. Mümkünse bankanızdan otomatik ödeme talebi verebilir ve son ödeme tarihinde otomatik olarak borcunuzun, mevcut hesabınızdan kesilmesini sağlayabilirsiniz.

3-Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz de kredi notunu arttırmak için bir diğer yöntemdir. Bankalara olan taksit borçlarınız gibi faturalarınızı da bu yöntemle ödeyebilir ve notunuzun yükselmesine yardımcı olabilirsiniz.

4- Kredi notunuzun yettiği tutarlarda küçük krediler çekip 1 ay sonra tüm taksitlerinizi ödeyin. Çekilen bir krediye ait borcun kapatılması kredi notunuzu arttıracak en etkili yöntemlerden biridir. Fakat kredi notu çok düşük olan kişiler için bu yöntem işe yaramayabilir. Çünkü hali hazırda küçük puanlı müşterinin ufak da olsa kredi çekebilme imkanı bulunmamaktadır.

Tüm bunları yaptınız ama kredini notunu arttırma için bekleyecek vaktiniz yoksa kredi çekebilmek için yapılabilecek bir yöntem daha vardır. Elinizdeki bir gayrimenkulü bankaya teminat göstererek kredi çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi notu yüksek bir tanıdığınızı kefil göstermeniz kredi notunu arttırma ihtiyacı duymadan kredi çekebilmenize olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir