10 dakikada şarj olacağı söylenen Realme GT Neo 5’in LED aydınlatması ortaya çıktı

Realme GT Neo 5’nun tanıtılmasın artık sayılı günler kaldı. Öte yandan firma resmi hesaplarından telefonla ilgili paylaşımların sıklığını da artırmış vaziyette. Realme tarafından paylaşılan son görüntüde ise Realme GT Neo 5’in art tasarımı ve ayrık LED aydınlatmasına vurgu yapılıyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde Realme’nin yeni telefonunda RGB aydınlatmaya yer vereceğine dair birtakım söylentiler çıkmıştı. Fakat paylaşılan görüntüde bu aydınlatmanın mor tonlu olacağını görüyoruz. Bu aydınlatmanın renginin değiştirilip değiştirilemeyeceği ise şimdilik meçhul. Öte yandan yapılan paylaşımda üçlü kamera heyetimi ve LED flaş kısmı da açıkça görülüyor.

30 saniye şarj ile saatlik kullanım

Bununla birlikte Realme GT Neo 5’nun 240W üzere epey savlı süratli şarj takviyesiyle geleceği ve sadece 30 saniyelik şarj ile saatlerce kullanım sunacağı sav ediliyor. Telefonun sıfırdan tam doluluk düzeyine çıkması ise 10 dakikadan kısa sürecek. Yüksek süratli şarja karşın bataryanın yeniden epeyce savlı olan 1600 şarj döngüsü sunacağı da söylenmekte.

Realme GT Neo 5’nin teknik özellikleri de epey dolu diyebiliriz. Son gelen bilgiler telefonda Snapdragon 8+ Gen 1 yongasının hızlandırılmış bir versiyonunun olacağını gösteriyor. 8 GB/12 GB/16 GB RAM kapasitesi ve 128 GB/256 GB/512 GB/1 TB depolama seçeneklerine sahip olacağı söylenen aygıtta 144Hz yenileme suratına sahip 6.7 inç AMOLED ekranın olacağı tez ediliyor. Kamera tarafındaysa 50MP Sony IMX 890 sensörü, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro sensör yer alacak. Realme GT Neo 5, 9 Şubat 2023’te tanıtılacak.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir