AiMi ile telefonunuzda DJ olabilirsiniz

Son periyotta büsbütün yapay zekâ tarafından hazırlanan metinler, görseller, sesler yahut müzikler gündeme geliyor. Bununla birlikte pek çok teşebbüs yapay zekâ teknolojilerini temel alarak denetimi kullanıcıya bırakan tahliller geliştiriyor. AiMi bunlardan birisi.

AiMi nedir?

AiMi platformu kullanıcıların dinledikleri müziklere müdahale edebilmelerini sağlıyor. Sonsuz döngü ve sonsuz oynatma listesi üzere özellikleri olan bu platform kullanıcıların bir modüldeki oynatma suratlarını da belirlemesine imkân tanıyor. Mutabakatlı sanatkarların modülleri yanında yapay zekâ tarafından oluşturulan kesimler da mevcut. Tekrar yapay zekâ kullanıcının beğenilerine nazaran müzikleri belirleyebiliyor.

Yaklaşık bir yıldır deneme sürecinde olan AiMi artık taşınabilir uygulamalarını kullanıma sunuyor. Yalnızca 5000 kişilik bir beta iştirak kotası belirleyen taşınabilir uygulamalar ile birlikte platformun sunduğu özellikler de geliştirildi. Daha fazla sürat eklenirken yeni fikirler de kullanıcılara sunuluyor.

AiMi bir müzik oluşturma uygulamasından fazla kullanıcıların dinledikleri kesimlerde güzellerine gitmeyen yahut değiştirmek istedikleri kısımlarda zevklerine nazaran oynamalar yapabildikleri bir platform mahiyetinde. Temel özellikler fiyatsız olarak sunulurken profesyonel özellikler 10$ abonelik fiyatı ile sunuluyor. Yaz aylarında ise müzik yapmaya imkân veren bir stüdyo eklentisi de uygulamaya eklenecek. Şimdi kapalı betanın ne vakit açık betaya dönüşeceği bilinmiyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir