Alman operatörlerden Türkiye’ye fiyatsız arama ve SMS takviyesi

Almanya merkezli global telekom şirketi Telefonica, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar vilayetleri de etkileyen iki büyük zelzelenin akabinde dayanaklarını iletti.

Şirket, kendi bünyesindeki hizmetleri kapsamında, Almanya’dan Türkiye ve Suriye’ye yönelik yapılan aramalardan ve atılan SMS’lerden fiyat alınmayacağını açıkladı. Telefonica, bu takviyesini 17 Şubat’a kadar sürdürecek.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı Türkiye’yi derinden sarstı. Birçok ülkeden sarsıntı bölgesine yardımlar gelmeye başladı. Bilhassa Haluk Levent‘in kripto cüzdan adresini paylaşmasının akabinde kripto para ünitesi ile de birçok dayanak yapıldı. Takviyelerin arkası gerisi kesilmezken, bir takviye haberi de Telekom şirketi Telefonica Almanya‘dan geldi. Şirketten yapılan açıklamada, Telefonica ve alt markaları O2, O2 Business, Blue, AY YILDIZ ve Ortel Mobile müşterilerinin Türkiye’ye yönelik aramaları ve SMS’leri 17 Şubat’a kadar fiyatsız olacak.

Ayrıca telekomünikasyonun kıymetli olduğuna değinen şirket, “Bu durum, insanların aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle irtibatta kalmalarına yardımcı olmak için” tabirlerini kullandı. Türkiye’ye maddi dayanakta bulunmak isteyen kullanıcıları için bir yardım sayfası oluşturdu.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir