Apple Watch Ultra ekranı 2025’e kadar değişmeyecek

Apple Watch’un microLED ekranla güncelleneceğini uzun müddettir duyuyoruz. Değerli analistler ve sızıntı yapanlar, microLED’li Apple Watch Ultra modeli için 2024’e işaret ediyordu lakin tedarik zinciri analisti Ross Young, bu modelin 2025’e kadar çıkmayacağını argüman ediyor.

Young, Apple’ın microLED ekranı tedarik edeceği şirket olan Osram’dan gelen bir raporu paylaştı. Rapor, şirketin 2025 yılında micro LED teknolojisinden gelirleri açıklamaya başlayacağını gösteriyor. Bu, microLED ekran seri üretimi siparişlerinin 2025’e kadar verilmeyeceği manasına geliyor.

Önceki raporlarda Apple Watch Ultra’nın 2.1 micro-LED ekrana sahip olacağı belirtilmişti. Bu model için 2024 yılı işaret ediliyordu. Fakat, bilhassa ekran kelam konusu olduğunda isabetli varsayımlarda bulunan Ross Young’a nazaran daha büyük ekranlı Watch Ultra’yı gelecek yıl da görmeyeceğiz.

Apple, ekstrem sporlara daha güçlü akıllı saat modeli Apple Watch Ultra’yı 2020’de çıkardı. Apple’ın bu modeli iki yıl bir güncellemesi bekleniyor. Apple Watch Ultra 2. jenerasyon modelinde daha büyük ekran olabilir fakat dizaynda değişiklik pek mümkün değil.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir