Sıradaki içerik:

Vodafone RedBox İle Port ve Altyapı Derdine Son

e
sv

Bigo Live’den Nasıl Para Kazanılır?

1638 okunma — 02 Eylül 2020 20:51

Bigo’dan para kazanılıyor mu sorusu yayıncılık yapmak isteyen her kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Bigo Live ise tabii ki diğer yayın platformları gibi bünyesinde bulunan yayıncılara para kazandıran bir platform. Dlive, nimotv ya da twitch platformlarının aksine daha çok sohbet chatting kategorisinde yayıncıyı bünyesinde bulunduran Bigo Live para kazanma seçenekleriyle gelir kapısı oluşturabiliyor. Bigo’dan para kazanma yöntemleri ise bir hayli fazla. Bigo Live’dan para kazanılıyor mu ? Bigo’dan nasıl para kazanılır? Bahsedelim.

Yayıncı / Ajans Olarak Para Kazanma

Bigo’dan para kazanma için birkaç yöntem var ama en çok gelir getiren yöntemi ilk olarak yazmak istedim. Bigo Live’da anlaşmalı yayıncı olarak sözleşmeli yayıncı olabilir ve sözleşmede belirtilen aylık yayın saati kotasını doldurarak maaşlı bir çalışan gibi maaş alabilirsiniz. Ama sözleşmeli yayıncı olabilmek için yayınlarınız iyi bir izlenme ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde Bigo tarafından sözleşme almanız biraz zor olabilir.

Yayını takip eden izleyici sayınızı arttırabilmek için sosyal medya hesaplarınızda yayın linkinizi paylaşabilir ve takipçilerinizi yayınıza dahil edebilirsiniz. İyi bir izlenme sayısına ulaşmanız durumunda sözleşmeli yayıncı olmak için teklif alabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir ajansa başvurarak sözleşmeli yayıncı olma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Ama ajansa bağlı olarak yapacağınız yayınlardan, bağlı olduğunuz ajans komisyon alacaktır.

Bigo’dan para kazanılıyor mu diye soran kişilerin hoşuna gidebilecek bir diğer yöntem ise ajans kurmak. Bigo Live’a bağlı bir ajans kurarak bünyenize yayıncılar transfer edebilir ve transfer ettiğiniz yayıncıların gelirlerinden belli bir komisyon kazanabilirsiniz. Bu durumda sizin yayın yapmanıza gerek olmayacaktır. Bigo’dan para kazanmak için yapmanız gereken tek şey bünyenizde bulunan yayıncıların daha fazla gelir elde edebilmesi için onları motive etmek ve yayıncılık hakkında bilgilendirmek.

Yayın Sırasında Elde Edilen Hediyeleri Nakite Çevirerek Para Kazanma

Bigo Live’dan para kazanmak istiyorsunuz ama henüz sözleşmeli bir yayıncı değilseniz, aylık maaş alamayacağınız için tek geliriniz yayınlarınızda size gönderilen hediyeler olacaktır. Size gönderilen her hediyenin fasülye karşılığı olacaktır. Burada bahsettiğimiz Fasülye ise bir nevi Bigo Live’a ait para birimidir. Fasülyeleri biriktirdikten sonra reel kazanca çevirebilirsiniz.

Bigo Live’da 1 fasülye kaç tl diye soracak olursanız tam tutarını söylememiz mümkün değil çünkü Bigo Live dolar üzerinden ödemelerini gerçekleştiriyor. Kura bağlı olarak bu tutar değişebilir. O nedenle bir fasülye kaç dolar diye soracak olursanız; 1 fasülye 0,0047619 ABD dolarıdır. Daha anlaşılır bir şekilde anlatacak olursak Bigo’da 210 fasülye biriktirdiğiniz takdirde 1 dolar kazanmış olursunuz.

Bigo Live’dan Nasıl Para Çekilir?

Bigo’dan nasıl para çekilir diye merak ediyorsanız hemen anlatalım. Öncelikle yayın hayatına başladınız ve yayınlarınızda çok fazla hediye kazandığınızı ve bunları fasülyeye çevirdiğinizi varsayalım. Topladığınız fasülye sayısı 6700 adete ulaştığı takdirde para çekme talebi oluşturabilirsiniz.

Fasülyeleri çekmek için tanımlı banka hesabınızı veya payoneer hesabınızı kullanabilirsiniz. Bigo Live’da haftada yalnızca bir kere para çekebilirsiniz ve 1000 doları aşan gelirler için para çekme talepleri ayrı onay gerektireceğinden paranın hesabınıza ulaşması uzun sürebilir. Bu nedenle para çekme taleplerinizi 1000 dolar seviyesine ulaşmadan tamamlamanız, kazancınızın daha önce hesabınıza aktarılmasını sağlayacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • turkce10 ay önce
 • bigo live den cidden o kadar kazanılıyor mu ya

 • Bigo Live11 ay önce
 • bigo yayıncı olma işinde iyi para gibi görünüyor

 • NİMO TV'DEN NASIL PARA KAZANILIR ? | BilgiGemisi11 ay önce
 • […] Bigo Live’den Nasıl Para Kazanılır? veya Dlive’dan Nasıl Para Kazanılır? yazımıza giderek diğer yayın platformları hakkında da bilgi sahibi olabilir ve para kazanmak için hangisinin daha avantajlı olduğuna karar verebilirsiniz. […]

 • lale11 ay önce
 • Bigo live canlı yayın işinde iyi para var

 • asuman11 ay önce
 • Bigo live den nasıl para kazanılır diye merak edenler, direkt hesap açıp yayına başlarsanız anlarsınız ne kadar çok kazanıldığını

 • Merve11 ay önce
 • Bigo Live’den nasıl para kazanılır sorusu ancak bu kadar açık anlatılabilirdi teşekkürler..