Sıradaki içerik:

Samsung Cihazların Şarj Sorununu Çözüyor!

e
sv

Çocukların Akıllı Telefon Kullanımı

33 okunma — 04 Ocak 2022 11:23

Çocukların Akıllı Telefon Kullanımı

Çocukların akıllı telefon kullanımı konusunda yetişkinlerin sınır koyucu bir rol üstlenmesi gerekmektedir. Bu aşamada çocukların sadece belirli sürelerde internete erişimi olmalıdır. Erişim aşamasında da serbest bir tutum takınılmamalıdır. İnternette özellikle Youtube gibi platformlarda çocukların gelişimine ve yaşına uygun olmayan içeriklere denk gelmesinin oldukça olası bir durum olduğunun da belirtilmesi gerekir. Bu durum nedeni ile ebeveyn kontrolü esas olacaktır.

İki Yaşına Kadar İnternet Önerilmiyor!

Çocukların iki yaşına gelinceye kadar internete bağlanmasının önerilmediği görülmektedir. Bu noktada telefonun ani grafik geçişleri sebebi ile çocukların göz koordinasyonunda sorunlar meydana gelebilmektedir. Ayrıca ilerleyen aşamalarda kitap okuma ve sosyal ilişkilerde ilgi eksikliği gibi sorunlar yaşanabilmektedir. İki yaşından sonra da oldukça kısıtlı bir zaman diliminin internete ayrılması önerilmektedir.

Çocukların Gelişimi İçin İnterneti Doğru Kullanın

Çocukların gelişimi için internet kullanımının doğru olmasına büyük önem verilmelidir. Gelişimlerini artıracak eğitsel programlara internet üzerinden erişim sağlanmasında herhangi bir kısıtlama söz konusu olmamalıdır. Tabi ki bu aşamada da ebeveynin her adımda çocuğun yanında olması gerekir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli