Discord Ses Sorunu-Resimli Anlatım

Discord ses sorunu özellikle masaüstü bilgisayar kullanan kullanıcılar tarafından yaşanan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, karşı tarafa seslerini iletebiliyorken karşı tarafın sesini alamıyorlar. Discord hesabında sohbet odasında bulunduğunuzda karşı tarafın sesi geliyormuş gibi kişinin profil resminin etrafında yeşil renk olabilir ama buna rağmen sesi duymuyor olabilirsiniz. Discord hesabınızda karşı taraftan ses gelmiyorsa bunun çok basit bir nedeni vardır.

Neden discord ses gelmiyor?

Masaüstü bilgisayarlarda discord, hoparlör olarak genellikle monitörü seçiyor. Monitörünüzde de hoparlör olmadığı zamanlarda karşı tarafın sesini alamıyorsunuz. Kulaklık taksanız bile bu sorunu yaşayabiliyorsunuz çünkü kulaklıklarınız monitöre bağlı olmuyor. Üstelik daha önceleri kulaklıkla ses alıyorken yine bu sorunu yaşamaya başladıysanız problem aynı nedenden kaynaklanıyordur. Discord otomatik olarak kullanılan hoparlörü değiştirebiliyor. Bunun çözümü ise çok basit.

Discord Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

discord ses gelmiyor sorunu

Discord ses gelmiyor sorunu yaşıyorsanız ilk olarak discordu açıp ana ekranda sol altta yer alan – yukarıdaki resimde de işaretli olan- ayarlar kısmına tıklamanız gerekiyor.

discorddan ses gelmiyor

Discorddan ses gelmiyor sorununu çözmek için ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra açılan ekranda sol tarafta yer alan SES VE GÖRÜNTÜ sekmesine tıklayınca karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Sağ üst tarafta ok işareti ile de gösterilen çıkış aygıtı kısmında büyük ihtimalle monitörünüzün seçili olacaktır. Oraya tıklayıp kulaklığınızı seçmeniz durumunda karşı taraftan gelen sesleri kulaklığınıza aktarabilirsiniz.

Discord ses gelmiyor sorunu çözümü için bu işlemlerin aksine kulaklık kullanmadan çözmek istiyorsanız bir aux kablosu ile beraber monitörünüze hoparlör de bağlayabilirsiniz. Bu sayede discord ses sorunu çözüme kavuşmuş olacaktır.

2 thoughts on “Discord Ses Sorunu-Resimli Anlatım

 • 3 Aralık 2020 tarihinde, saat 00:26
  Permalink

  Çok iyi içerik teşekkürler halloldu

  Yanıtla
 • 9 Aralık 2020 tarihinde, saat 12:28
  Permalink

  teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir