Galaxy S23 Ultra ekran kusuru için Samsung’dan açıklama geldi

Samsung Galaxy S23 Ultra, şu anda şirketin en değerli akıllı telefonu. Yüksek fiyatlara satılan telefonların çok kaliteli olması, kusursuz olmaları bekleniyor fakat o denli olmuyor. Çeşitli toplumsal medya platformlarında S23 Ultra ekranına ait çok sayıda şikayet var. Kimi kullanıcılar, ekranın bir köşesinde kusur olduğu açıkça görülen görseller paylaştı fakat Samsung’un açıklamasına nazaran bu, ne gerçek bir sorun değil ne de bir üretim hatası.

Samsung: Olağan, kullanımı etkilemez

Samsung, “Ekran paneli, direkt ekran panelinin üzerinde kaplanan yüzey temperli cam da dahil olmak üzere birçok bileşen katmanından oluşuyor. Yabancı objelerin yahut sıvıların girmesini tesirli bir halde önleyebilen su geçirmez/toz geçirmez bir yapısal tasarımı benimsiyor.

Tüm Samsung eserleri sıkı dahili kalite kontrollerinden geçer. Ekran paneli, birden çok bileşenden (yüzey temperli cam, toz geçirmez, su geçirmez katman…) oluşan bir bileşendir. Yüksek ışık altında, ışığın kırılmasından sonra makul açılarda çizgiler görülebilir. Bu olağan bir olgudur ve eserin fonksiyonunu ve ömrünü etkilemez, lütfen kullanmaktan çekinmeyin.” diyor.

Bazı kullanıcılar, bilhassa bir kusur üzere göründüğü için, Samsung’un hususla ilgili açıklamasına tam olarak katılmıyor. Samsung’un bu sorunu yaşayanlar için para iadesi yahut değişim yapıp yapmayacağı belgisiz.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir