Galaxy S23 Ultra kamerası sınıfta kaldı

Android dünyasının en güçlü ve en tezli amiral gemisi pozisyonundaki Galaxy S23 Ultra birinci testlerine girmeye başladı. Kamera konusunda en bilinen platform olan DxOMark yeni amiral gemisini masaya yatırdı.

Galaxy S23 Ultra kamerası nasıl?

Galaxy S23 Ultra modelinde 200MP çözünürlüğünde yeni bir Samsung ISOCELL ana sensör, 12MP çözünürlüğünde ultra geniş sensör, 10MP çözünürlüğünde telefoto sensör ve 10MP çözünürlüğünde periskop sensör yer alıyor.

DxOMark tarafından farklı testlere tabi tutulan Galaxy S23 Ultra modeli ortalama 140 puan alarak onuncu sıraya yerleşmiş. Listede Huawei Mate 50 Pro modeli 149 puan ile birinci sırada yer alıyor.

Galaxy S23 modeli genel kamera manasında başarılıyken yüksek ayrıntılar sunabiliyor ve yakınlaştırma olarak epeyce güçlü. Bununla birlikte düşük ışıkta imaj kaybı, deklanşör gecikmesi, art planda pozlama dengesizlikleri dezavantajlar ortasında. Görüntü kaydının da ülkü düzeyde olduğu belirtilmiş.

Henüz birinci günlerinde olduğu için kamera tarafında birtakım dengesizliklerin olması akla birinci gelenler ortasında. Samsung’un çeşitli güncellemelerle kamera performansını güzelleştireceğini söylemek yanlış olmaz.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir