Honor Magic 5’in güçlü özellikleri gün yüzüne çıktı

Honor kısa bir mühlet evvel Honor Magic 5 akıllı telefonunun global pazar için piyasaya sürüleceğini onaylamıştı. Firma, Magic 5 ve Magic 5 Pro modellerini Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında piyasaya sürecek. Öte yandan tanıtımdan evvel Honor Magic 5’in özellikleri aşikâr olmuş durumda.

Honor Magic 5 özellikleri muhakkak oldu

Geekbench’te ortaya çıkan bilgilere nazaran Honor Magic 5’te Snapdragon 8 Gen 2 yongası kendisine yer edinecek. Buna ek olarak telefonda 12 GB RAM’in de bulunduğu görülüyor. Kutusundan Andorid 13 işletim sistemini temel alan Magic UI arayüzü ile çıkacak telefonun Geekbench testinde tek çekirdek ve çok çekirdek performansında sırasıyla 1411 ve 4584 puan aldığını da belirtelim.

Honor Magic 5 hakkındaki evvelki söylentiler ise telefonun üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını söylüyor. Ayrıyeten telefonun ekranının 6,8 inç büyüklüğünde OLED LPTO panel olması beklenmekte. Bu ekranın 1Hz-120Hz yenileme suratı, 2160Hz PWM karartma, 480Hz dokunmatik örnekleme suratı, HDR10+ ve 1100 nit düzeyine kadar parlaklık sunacağı söyleniyor. Şimdilik fiyat noktasında bir bilgi bulunmuyor lakin Honor, tüm bu bilinmeyenleri 27 Şubat‘taki MWC etkinliğinde aydınlatacak.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir