İnce tasarım ve yüksek performans! Karşınızda Galaxy Book 3 Ultra

Samsung’un düzenlediği Unpacked aktifliği kapsamında yeni kuşak Galaxy telefonlarını ve Galaxy Book 3 Ultra üzere dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Galaxy Book 3 Ultra açıkçası Samsung’un şimdiye kadarki en gelişmiş ve tezli bilgisayarı diyebiliriz.

Galaxy Book 3 Ultra, zenginleştirilmiş özellikleriyle üst seviyeyi hedefliyor. Apple’ın MacBook Pro’su ile rekabet etmeyi hedefleyen Galaxy Book 3 Ultra, ince tasarımı ve güçlü bileşenleriyle şaşırtıyor.

Samsung Galaxy Book 3 Ultra özellikleri

Güney Koreli teknoloji devi Galaxy Book 3 Ultra’da WQXGA+ çözünürlüğe (2.880 x 1.800 piksel), 16:10 en uzunluk oranına, 48-120Hz değişken yenileme suratına ve 400 nit tipik parlaklığına sahip olan 16 inç Dinamik AMOLED 2X ekran bulunuyor. Bu ekranın HDR esnasında 500 nit parlaklığa çıktığını da tabir edelim. Samsung’a nazaran eser, DCI-P3 renk gamının da yüzde 120’sini kapsıyor.

Galaxy Book 3 Ultra’nın kaputunun altında ise Intel Core i9-13900H işlemci, 8 GB VRAM, 32 GB LPDDR5 RAM ve 1 TB’a kadar PCIe 4.0 NVMe SSD depolama yatıyor. Aygıttaki ekran kartı ise GeForce RTX 4070. Münasebetiyle Galaxy Book 3 Ultra’nın grafik performansı açısından da M2 Max yonga setine sahip en yeni MacBook Pro 16 inçten daha süratli bir eser olduğunu söyleyebiliriz.

 

120 Hz ekran yenileme suratı ve RTX 4070 ekran kartı sayesinde Galaxy Book 3 Ultra, birden fazla AAA oyununu en yüksek ayarlarda oynamak için de ülkü bir platform haline geliyor. DLSS desteği de olduğunu düşündüğümüzde oyunlarda güçlü bir performans kaçınılmaz duruyor. Aygıtta birebir vakitte ek bir M.2 SSD ve microSD yuvası da bulunuyor.

Galaxy Book 3 Ultra, ses tarafında da AKG ile çalışmış durumda. Dizüstünde iki adet 2W tweet ve iki adet 5W woofer hoparlör yer alıyor. Birebir itinanın mikrofon tarafında da gösterildiğinin altını çiziyor Samsung. Bununla birlikte aygıtta, arttan aydınlatmalı tam boyut klavye, parmak izi okuyucu, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.1, iki adet Thunderbolt 4, bir adet USB 3.2 Tip-A, bir adet HDMI 1.4 bağlantı noktası ve bir 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor.

Grafit renk ile gelen Galaxy Book 3 Ultra, 100 W süratli şarj desteğine sahip. Sadece 16,5 mm kalınlığa ve 1,79 kg ağırlığa sahip olan dizüstünde alüminyum yekpare bir çerçeve bulunuyor. Bu da kalite hissiyatını artıyor. Windows 11 ile gelen Galaxy Book 3 Ultra, Expert RAW Auto Share, Galaxy Book Smart Switch, Private Share, Quick Share, Samsung Multi Control, Samsung Pass, Second Screen ve Studio Mode üzere Samsung imzalı servislerle birlikte geliyor. Galaxy Book 3 Ultra’nın başlangıç fiyatı ise 2,399 dolar. Lakin bu fiyatın Intel Core i7-13700H ve RTX 4050’li konfigürasyona ilişkin olduğunu belirtelim. Çıkış tarihi ise 22 Şubat.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir