İNSTAGRAM GÜVENLİK KODUNU KABUL ETMİYOR-DUO MOBİLE HATASI

İnstagram, kullanıcılarının hesap güvenliklerini arttırmaları için çift taraflı kimlik doğrulama sistemini kullanıyor. Bu sayede instagram güvenlik kodu olmadan, kullanıcılar, şifrelerini girseler dahi hesaplarına erişim sağlayamıyorlar. Kullanıcıların bu güvenlik kodunu aktif etmeleri için iki farklı seçenek bulunuyor.

İlk seçenek olarak instagram hesabınıza telefon numaranızı bağlayabilir ve şifrenizi girdikten sonra telefon numaranıza gelen şifre ile hesabınıza giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede sizin dışınızda birisi hesabınıza erişmek isterse telefonunuza gelen güvenlik kodunu bilemeyeceği için erişimi tamamlayamayacak ve hesabınız güvende kalacaktır. Ama şunu unutmayalım ki telefon numaranıza erişiminiz kaybolursa instagram güvenlik kodu alamayacağınız için kendi hesabınıza giremeyeceksiniz. Bu nedenle hesabınıza telefon numaranızı kaydederken size verilen kurtarma kodlarını bir yerde muhafaza etmeniz gerekiyor. Bu sayede telefonunuza gelecek şifreye ulaşamasanız bile kurtarma kodları ile hesabınıza erişimizi sağlayabilir ve güncel telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

İnstagram güvenlik kodu alabilmek için ikinci seçenek ise ikinci taraf güvenlik uygulamalarına ihtiyacınız var. Bu uygulamaların en popüler olanı ise şüphesiz duo mobile. Duo mobile ile instagram güvenlik kodu alabilmenin mantığı da telefon numarası ile almak ile aynıdır. İlk olarak hesabınızın ayarlarından çift faktörlü kimlik doğrulaması ile duo mobile uygulamasını kaydetmeniz gerekiyor. Bu sayede duo mobile uygulamasına bağlı instagram hesabınıza girmek istediğiniz zaman şifrenizi girdikten sonra duo mobile uygulamasının size vereceği şifreyi de girmeniz gerekiyor. Telefon numaranıza gelecek güvenlik kodu ile aynı işlemi gören duo mobile instagram güvenlik kodu sayesinde hesabınıza başka kişilerin erişimi engellenecektir.

Çift taraflı kimlik doğrulama ile instagram hesap güvenliği arttırılsa dahi kimi zaman bu seçeneklerde yaşanabilecek hatalar olabiliyor. Bu durumlarda ise yapmanız gereken şunlardır.

İnstagram Güvenlik Kodunu Kabul Etmiyor Ne Yapmalıyım

Hesabınızın şifresini girdiniz ama duo mobile güvenlik kodunu girdiğiniz zaman instagram tarafından şifreniz kabul edilmiyorsa yapmanız gereken 3 şey vardır. İlk olarak duo mobile uygulamasını hesabınıza bağladığınızda size verilen hesap kurtarma kodlarından birini kullanmak. Bu sayede hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

İnstagram güvenlik kodunu kabul etmiyor ise yapmanız gerek ikinci şey ise instagrama destek talebi açmak. Ama bu yöntem için hesabın önceki kullanıcı adlarını ve ilk kurduğunuzda kullandığınız mail adresini de girmeniz gerekiyor. Ayrıca instagramın dönüş süresi biraz uzun sürebilir.

İnstagram güvenlik kodunu kabul etmiyor ise yapmanız gereken yöntemlerden en işe yarayanı ve aynı zamanda benim kullandığım yöntem ise instagrama giriş yaparken bir vpn programı kullanmak. Telefonunuza yükleyeceğiniz bir vpn programını çalıştırınca duo mobile tarafından aldığınız şifre kabul edilecektir. Ama bu yöntem telefonunuza gelen şifre kabul olmadığı zaman işe yaramayacaktır.

İNSTAGRAM GÜVENLİK KODUNU KABUL ETMİYOR-DUO MOBİLE HATASI” için 5 yorum

 • 23 Aralık 2020 tarihinde, saat 14:02
  Permalink

  Kaç gündür bu sorunu çözmeye çalışıyordum teşekkürler

  Yanıtla
  • 2 Ocak 2021 tarihinde, saat 04:38
   Permalink

   Nasıl yaptınız banada yardımcı olurmusunuz

   Yanıtla
   • 4 Ocak 2021 tarihinde, saat 17:37
    Permalink

    içerikte nasıl yapıldığını detaylı şekilde anlattık.

    Yanıtla
 • 4 Şubat 2021 tarihinde, saat 16:07
  Permalink

  Beyler biri benim hesabımı çaldı sonra ben hesabı kurtardım orospuçocuğu Duo Mobile kod eklemiş numarama kod geliyor şifremi sıfırlıyorum ama giriş yaparken Doğu Mobil kodu istiyor ne yapmalıyım kaç gündür ınstagram’a giremiyorum

  Yanıtla
  • 6 Şubat 2021 tarihinde, saat 11:54
   Permalink

   başka birisi duo mobile doğrulaması eklemişse giremezsiniz. hesap kişisel hesap ise instagram destek ekiplerine yazmanız gerekiyor ama pandemi nedeniyle geri dönüşler çok geç oluyor

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir