İnstagram Karanlık Mod Nasıl Açılır

İnstagram karanlık mod ile birlikte kullanıcıları için özellikle geceleri daha az göz yoran bir özellik getirmiş oldu. Bu özellik ile birlikte instagram teması beyazdan siyaha dönerek cihazdan yayılan ışık daha az seviyeye iniyor. Peki instagram karanlık mod nasıl yapılır? İnstagram karanlık modu kullanabilmek için uygulayabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem daha uzun olsa dahi ikinci yöntem ile hemencecik instagram karanlık modu aktifleştirebilirsiniz.

İnstagram Karanlık Modunu Aktifleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

instagram karanlık modu açma

İlk olarak cihazınızın ayarlar kısmına tıklayıp yukarıdaki resimde işaretlenen bölgeye tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

instagram dark modu açma

Yukarıdaki sayfaya geldikten sonra yine yukarıdaki resimde kırmızı dikdörtgen içinde yer alan KOYU yazısına tıklayarak instagram karanlık modu açabilirsiniz. Ayrıca aynı sayfada otomatik yazısına tıklayıp yeşile çevirerek gündüz vakti açık tema gece vakti koyu tema kullanılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. İnstagram karanlık mod nasıl açılır sorusunun cevabı bundan ibaret ama daha kısa yoldan yapmak isterseniz aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

İnstagram Karanlık Mod Açma Kısayolu

instagram karanlık mod iphone

İnstagram karanlık mod nasıl açılır diye merak ediyor ama çok üşeniyorsanız iki hareketle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle iOS cihazınızın anasayfasındayken yukarı kaydırıdıp denetim masasını açmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda yukarıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Kırmızı dikdörtgen ile işaretli kısma uzunca basılı tutun. Sonrasında karşınıza aşağıdaki görüntü çıkacak.

iphonedan instagram karanlık modu açma

İnstagram karanlık modu açmak için yukarıda kırmızı ile işaretli bölgeyi açık yapıp instagramı karanlık mod ile kullanabilirsiniz.

İnstagram Karanlık Modu Hangi Cihazlar Destekliyor

instagram dark mod

İnstagram karanlık modu kullanmak isteyen iOS cihaz sahiplerininin iOS 13 sürümünü kullanıyor olmaları gerekiyor. Bu sürümü ise şu anlık iPhone 6s ve üzeri modeller destekliyor. Daha düşük sürüm ve modellere sahip kullanıcılar instagram karanlık modu şu an için kullanamayacaklar.

Ek olarak instagram karanlık modu kesinlikle instagram ayarları içerisinden yapılamıyor ve cihazın teması ile instagram temasını şimdilik ayıramıyorsunuz. Kısaca instagram karanlık modu kullanmak isteyenler cihazları ile instagram temasını aynı şekilde kullanmak zorundalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir