İnstagram Keşfete Düşme

İnstagram keşfet özelliği, kullanıcıların, paylaşımlarının takipçileri dışında da başkaları tarafından gösterilmesine yarayan bir özelliktir. Bu özellik sayede keşfete paylaşımı düşen kişiler hem daha fazla etkileşim alabilir hem de takipçi sayıları gözle görülür bir seviyede artabilir. Özellikle instagram üzerinden para kazanmak isteyen kişiler bu özellik ile paylaşımların başkaları tarafından görülmesini ve takipçi kitlesinin artmasını hedeflemektedirler. Peki instagram keşfete düşme için ne yapılabilir?

Öncelikle belirtelim ki herkesin instagram keşfete düşme gibi bir ihtimali yok. Yani anlayacağınız yeni bir hesap açayım hemen keşfete düşeyim takipçilerim binleri bulsun diye düşünüyorsanız biraz gerçekçi olup bu düşünceden uzaklaşmanız gerekiyor. İnstagram keşfete düşmek için öncelikle belli bir takipçi kitlenizin olması gerekiyor. Daha çok bilinirlik keşfete düşme ihtimalinizi arttırıyor.

Bunun dışında instagram keşfete düşmek için takipçilerinizin organik takipçi olmasına dikkat etmelisiniz. Bot takipçi kullananların keşfete düşme ihtimalleri biraz dada az durumda. Belli sayıda takipçinizin olduğunu varsayalım. Takipçilerinizin yüksek bir kısmı yaptığınız paylaşıma kısa bir süre içerisinde etkileşim verirse instagram keşfete düşme ihtimaliniz çok artar. Şöyle örneklendirelim; instagram keşfete düşmek istiyorsunuz ve 300 takipçiniz var ve bir paylaşıp yaptınız; 300 takipçinin en az 200 kadarı yarım saat içinde paylaşımınızı beğenirse instagram keşfete düşme ihtimaliniz çok yüksektir.

İnstagram keşfete düşmek isteyen hesabın takipçisi ne kadar fazla ise bi o kadar fazla kişinin keşfet kısmında görünür. Yani 300 takipçisi olan biri, takipçisi olmayan 50 kişinin instagram hesabında görünüyorsa; 300 bin takipçisi olan bir kişi instagram keşfete düşmesi durumunda takipçisi olmayan binlerce kişi tarafından görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir