Instagram kurucularından haber takip uygulaması

Instagram uygulamasını Facebook’a sattıktan sonra yeni projelere yelken açan genç milyarder Kevin Systrom yeni projesini duyurdu. Bu defa toplumsal bileşenleri olan bir haber takip uygulaması geliyor.

Artifact nedir?

Kevin Systrom ve uzun periyot ortağı Mike Krieger, yeni projelerine Artifact adını vermiş. Article-fact-AI tabirlerini bir ortaya getiren bu isim, kullanıcılara yapay zekâ tarafından harmanlanmış haberler sunmayı amaçlıyor.

Uygulamayı yükleyen kullanıcı haber kaynaklarını seçtikten sonra ana akış sayfasına yönlendiriliyor. Haberleri okudukça, yorum yaptıkça yapay zekâ kullanıcısını tanımaya başlıyor. Sonrasında kullanıcısına uygun haberler öneriyor. Hatta farklı cephelerden haberler ile besleyerek kullanıcının daha yanlışsız haberlere ulaşmasını sağlıyor.

Henüz kapalı beta sürecine devam eden Artifact uygulaması yakın devirde toplumsal bileşenleri de bünyesine ekleyecek ve kullanıcıların beğendikleri haberleri öbür kullanıcılar ile paylaşmaları mümkün olacak. Ayrıyeten bir özel bildiri kutusunun da olacağı belirtiliyor.

Ön kayıt linki

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir