Sıradaki içerik:

KREDİ PUANI ARTTIRMA NASIL YAPILIR 2020

e
sv

İNSTAGRAM REKLAM İZNİN YOK HATASI ÇÖZÜMÜ 2020

1009 okunma — 28 Nisan 2020 21:11

Sponsorlu reklamlar instagramın işletme hesapları için sunduğu ve işletmelerin daha geniş kitlerere ulaşmasını sağlayan bir hizmettir. Ama bazı işletme hesaplarının yaptığı eylemler reklam iznin yok hatası ile karşılaşmalarına neden oluyor.

Reklam İznin Yok Hatası Neden Çıkar ?

İnstagram reklam iznin yok hatasının bilinen iki nedeni vardır. Birincisi girmiş olduğunuz sponsorlu reklamlar nedeniyle biriken borcunuz kayıtlı ödeme yöntemi ile kapatılamamış olmasıdır. Mesela kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız ve kredi kartınızın mevcut bakiyesi tükenmişse instagram, alması gereken ödemeyi alamayacak ve reklam iznin yok hatası verecektir.

Bir diğer nedeni ise reklam tutarlarını çok seyrek ayarlamanızdır. İlk sponsorlu reklamınızın ücretini 10 lira olarak ayarlayıp daha sonra birden 200 liraya çıkarmanız aynı şekilde instagram reklam iznin yok hatası ile karşılaşmanıza neden olabilir. O nedenle reklam tutarını arttırmak istediğinizde ufak ufak arttırmanız sizin işinize yarayacaktır.

Bu Hata Nasıl Çözülür?

İnstagram reklam iznin yok hatasının çözümü için ilk olarak instagram profilinize girip sırasıyla AYARLAR>HESAP>BAĞLI HESAPLAR>FACEBOOK ve ardından bağlı olan facebook sayfası ile bağlantıyı kaldırmanız gerekmektedir.

İnstagram hesabı ile facebook hesabınızın bağlantısını kopardıktan sonra facebook hesabınıza girip daha önce işletme hesabınıza bağlı olan sayfayı tamamen silmeniz gerekmektedir. Bunun için söz konusu sayfaya girip ayarlar bölümünden genel ayarları seçip sayfanızı kalıcı olacak silebilirsiniz.

Daha sonra farklı bir kişisel facebook hesabından bir sayfa açarak açtığınız sayfayı instagram işletme hesabınıza bağlayınız. Yeni facebook sayfanız ile instagram işletme hesabınızı bağladıktan sonra yeniden sponsorlu reklam oluşturabilirsiniz. İnstagram reklam iznin yok hatası bu şekilde çözülmektedir fakat yeni reklamlarınızın onaylanma süresi eskisine göre biraz uzayacaktır o nedenle sponsorlu reklam sırasında reklam süresini biraz uzatabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli