İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme RESİMLİ ANLATIM

İnstagram silinen mesajları geri getirme birçok kişi tarafından aranan ve nasıl yapıldığı merak edilen bir eylemdir. Bugün size bunun nasıl yapılacağını tek tek resimli olarak anlatacağız. Bu sayede hesabı kurduğunuz ilk günden itibaren yaptığınız tüm mesajlaşmaları silmiş olsanız bile tekrar öğrenebileceksiniz. Aynı işlemleri uygulayarak instagram silinen mesajları geri getirme dışında bağlantı kurduğunuz kişileri, yaptığınız aramaları, kaydettiğiniz gönderileri, takipleştiğiniz hesapları bile bulabilirsiniz. Gelin şimdi nasıl yapılacağını anlatalım.

instagram silinen mesajları getirme

İlk olarak mobil uygulama üzerinden instagram profilimizi açıp ayarlar kısmına girmemiz gerekiyor.

instagram silinen mesajlar nasıl geri getirilir

Daha sonra karşınıza yukarıdaki sayfa gelecektir. Güvenlik sekmesine tıklayın.

instagram silinen mesajlar

Karşınıza çıkan sayfada veri indirme kısmına tıklamanız gerekmektedir. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada instagram hesabınıza bağlı mail adresi görünecektir. En altta İNDİRME TALEP ET yazısına tıklamanız gerekiyor. İndirme talep et yazısına tıkladıktan sonra hesap şifrenizi girmeniz lazım. İnstagram şifrenizi doğru girip sağ üstte yer alan İLERİ yazısına tıkladıktan sonra tüm verileriniz 48 saat içerisinde size iletileceğini söyleyen bir bildirim alacaksınız. Ama veriler ortalama 2 saat içinde size ulaşacaktır.

instagram silinen mesajları geri getirme

2 saat gibi bir süre sonra indirme talep ettiğiniz mail adresine yukarıdaki gibi bir mail gelecektir. Verileri indire tıklayıp, instagramı kurduğunuzdan beri gerçekleştirdiğiniz tüm eylemlerin içinde bulunduğu dosyayı indirmeniz gerekiyor. Verileri indirmek için bilgisayardan giriş yapmanız gerekiyor ve bunun için instagram şifrenizin de isteneceğini unutmayın.

instagram verileri indirme

Verileri indir yazısına tıklayıp şifrenizi girdikten sonra karşınıza bu sayfa açılacaktır. İnstagram kullanım sürenize ve gerçekleştirdiğiniz eylemlerin çokluğuna göre verileriniz bölümlere ayrılabilir. Tüm verileri sırayla indirebilirsiniz. İlk olarak Verileri İndir – Bölüm 1 yazısına tıklayıp ilk dosyanızı indirin.

instagram silinen mesajlar

İnstagram silinen mesajları geri getirme için indirdiğiniz dosyayı açtığınızda yukarıdaki gibi klasörler ile karşılaşacaksınız. Seçili olan klasör geçmiş mesajlarınızın yer aldığını klasör olmasına rağmen .json formatında oldğuğu için direkt tıklamanız halinde mesajlarınızı göremeyeceksiniz. Mesajları görebilmek için seçili dosyayı masaüstüne kaydettikten sonra bir internet sitesi aracılığı ile bilgisayarınızın açabileceği bir formata çevirmek gerekiyor. Bunun için ise şu internet sitesine gitmeniz gerekiyor. http://www.jsonformatter.org

json format dönüştürme

Adrese tıkladığınızda karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Kırmızı kare içerisine alınan dosya simgesine tıklayıp bir önceki fotoda işaretlenen messages.json dosyasını seçip AÇ yazısına tıklamanız gerekiyor. Bu noktada internet hızınıza bağlı olarak bekleme süreniz artabilir. Ekranda beliren bekleme süresi bittikten sonra yukarıdaki fotoda görünen en aşağıdaki DOWNLOAD yazısına tıklayın. Tıkladıktan sonra tüm mesajlaşma dosyalarınız bir dosya halinde inecektir.

insta silinen mesajlar

İndirilen dosyaya tıkladığınızda not defteri içerisinde geçmiş tarihte yaptığınız ama artık bulunmayan instagram silinen mesajları geri getirme işlemi tamamlanmış olacaktır. Not defteri içerisinde aradığınız bir mesajlaşmayı bulmak için CTRL+F tuşuna basmanız gerekiyor. Burada karşınıza çıkan kutucuğa mesajlaştığınız kişinin kullanıcı adını yazıp ENTER tuşuna basmanız tüm mesajlaşmaları tarihi ile beraber karşınıza çıkaracaktır. Aynı şekilde mesajlaştığınız kişinin kullanıcı adını aratmak yerine mesajlaştığınız yılı da CTRL+F yaptıktan sonra karşınıza çıkan kutucuğa yazıp ENTER tuşuna basarak instagram silinen mesajları geri getirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir