Sıradaki içerik:

İnstagramda Nasıl Satış Yapılır ?

e
sv

İnstagramda Nasıl Satış Yapılır ?

165 okunma — 27 Nisan 2020 04:45
İnstagramda Nasıl Satış Yapılır

Sosyal medyanın günümüzdeki etki alanı büyüdükçe; instagram, bazı bireyler için gelir kapısı olarak da kullanılmaya başlandı. Bu bireyler instagramı kişisel bir website olarak kullanıp kullanıcılara kendi ürünlerini pazarlıyorlar. Peki instagramda satış yapmak isteyen herkes bunu yapabilir mi ? İnstagram kulanmayı bilen herkes ürünlerini instagram üzerinden satışa sunabilir. Bunun için yapmanız gerekenler ise çok basit.

İnstagramda satış yapmak istediğiniz ürünlerin ayakkabı olduğunu düşünelim. Öncelikle ayakkabı çeşitlerinizin fotoğraflarını güzel bir şekilde paylaşıp sayfanızı ziyaret edecek potansiyel müşterilerin beğenisine sunmalısınız. Ürün açıklamasına ise ürünün fiyatını ve özeliklerini yazmanız gerekiyor. Açıklamanın en altına ise ayakkabı ile etiketleri ekleyerek paylaşımlarınızın daha fazla instagram kullanıcısa ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Profilinizin biyografi kısmına whatsapp iletişim numaranızı ekleyerek siparişleri instagram dm ile birlikte whatsapp ile de alabilirsiniz. Sipariş sırasında müşteriden istediği ayakkabının numarasını, rengini, müşterinin adını soyadını, adresini ve iletişim numarasını da istemeniz gerekmektedir. İnstagramda satış yapmak isteyen biri olduğunuza göre vergi levhanızın olduğunu da varsayıyorum bu sayede ürününüzü kapıda ödemeli olarak kargolayabilir ve müşterilerinizin güvenini kazanabilirsiniz. Ama eğer bir vergi levhanız yoksa yapmanız gerekenlerin ne olduğunu anlatacağım.

İnstagramda Komisyonlu Satış Nasıl Yapılır ?

İnstagramda komisyonlu satış yapmak ise sizin için daha kolay olacaktır. Bu şekilde çalıştığınız takdirde ürünün tedariği ile kargolanması ile siz uğraşmayacaksınız. İnstagramda komisyonlu satış yapmak isteyen birinin yapması gereken tek şey ürün siparişi alıp tedarikçisine iletmek. Bu çalışma modelinde işlerin nasıl yürüdüğünü sırası ile anlatalım.

İnstagramda komisyonlu satış yapmak için yine ayakkabı satışını tercih ettiğinizi varsayalım yine. Bunun için ilk önceinstagramda kendi ürünlerini satan bir sayfa (tedarikçi) ile konuşup anlaşmanız gerek. Bu noktada tedarikçiler iki farklı şekilde çalışıyor. Ya satacağı fiyatı kendisi belirleyip yapılan satıştan size bir yüzde veriyor ya da size ürünler için bir fiyat verip size kendiniz istediğiniz kadar kar eklemenizi söylüyor. İkinci modeli seçip kendi karınızı kendiniz eklemek isterseniz daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Çalışma modelini seçip tedarikçi ile anlaştıktan sonra instagramda satış yapmak için tek yapmanız gereken instagram sayfanızdan sipariş alıp tedarikçinize iletmek. İlettiğiniz siparişleri tedarikçiniz kargolayacaktır. Siparişin teslim alınması durumunda cebinizden tek kuruş para çıkmadan gelir elde etmiş olacaksınız.

İnstagramda komisyonlu satış yapmak bu kadar basitken satışlarınızı arttırmak için birkaç ipucu verelim. Sponsorlu reklam yapmak satış hacminizi yükseltecektir. Her ne kadar sponsorlu reklama ücret ödemeniz gerekse dahi geri dönüşler olumlu olacaktır. Sponsorlu reklama ücret ödemek istemezseniz sizin gibi instagram satışı yapan sayfaların takipçilerini takip ederek onlara sayfanızı gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli