Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
İnternet Alışverişine Sınırlama Getirin | BilgiGemisi

İnternet Alışverişine Sınırlama Getirin

İnternet Alışverişine Sınırlama Getirin

İnternet alışverişinin de aynı sosyal medya bağımlılığı gibi kişilerin günlük hayatlarını etki altına aldığı görülmektedir. Kişilerin özellikle kredi kartı ile yaptığı alışverişlerde uzun vadede büyük oranda bütçe dengesi bozulabilmektedir. İnternet alışverişi ile alakalı olarak bir sorun meydana gelmemesi için bilinçli olarak bu sürecin atlatılması gerekmektedir.

İhtiyaç Analizi Yapın

Satın almak istediğiniz cihazın ya da kıyafetin gerçekten ihtiyacınız olan bir unsur olup olmadığını incelemeniz gerekmektedir. Bu konuda hayır ya da olmasa da olur cevabını veriyorsanız kesinlikle satın almamalısınız. Uzun vadede ihtiyaçlara dair sorunlar meydana gelebilmektedir. İhtiyaç analizi yapılması durumunda kişilerin hali hazırda alışveriş sepetlerinde bulunan ürünlerin büyük bir kısmını bırakacakları aşikardır. İnternet reklamlarının etkisinde kalmamaya da özen göstermelisiniz.

Bütçe Dengesine Dikkat

Kredi kartından borçlanmak uzun vadede hanenizin bütçe dengesinin bozulmasına neden olabilmektedir. Bütçe dengesinin bozulmaması için borçlanmaya gitmemeniz tavsiye edilmektedir. Borçlanmaya gitmek zorunda kalmanız durumunda bunun ödeme sisteminin sizin aylık gelirinize uygun olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir