Sıradaki içerik:

Çocukların Akıllı Telefon Kullanımı

e
sv

İnternet Kullanımı ve Ekran Süresi

21 okunma — 05 Ocak 2022 11:23

İnternet Kullanımı ve Ekran Süresi

Özellikle çocukların ekran süresinin sınırlı olması gerektiği bilinmelidir. Bu ekran süresinde artış meydana geldikçe çocukların sosyal hayatlarına ayırdıkları zamanın büyük oranda düştüğü görülmektedir. Bu tür sosyal sorunların meydana gelmemesi için olabildiğince hassas bir dengenin geliştirilmesi gerekmektedir.

Ekran Süresi ve Yetişkinler

Ekran süresinin sadece çocuklarda değil aynı zamanda yetişkinlerde de sınırlı tutulması gerekmektedir. Süre artış gösterdikçe kişilerin günlük planlarında aksamalar medyana gelmektedir. Ayrıca bunun da bir tür bağımlılık olduğunun altı çizilmelidir. Bu bağımlılığın hayatınızı ele geçirmesine izin vermemek adına belirli noktalarda kesinlikle ekran süresinin kısıtlanmasına dikkat edilmelidir.

Ekran Süresi Nasıl Kısıtlanır?

Ekran süresinin daha kısıtlı bir hale gelmesi için kişilerin özellikle telefonun uygulamalarından ve uyarı sistemlerinden istifade etmesi önerilmektedir. Örneğin IOS ve Android sistemde belirli aralıklar ile ekrana ayırdığınız sürenin belirli sınırları aştığına yönelik bilgi vermenizi gerekmektedir. Ekran süresi ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için 2-3 saat aralığının yeterli olduğu düşünülmektedir. İnternet algoritmalarının sizi içine çekmesine izin vermemelisiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli