Sıradaki içerik:

İnternet Kullanımı ve Ekran Süresi

e
sv

İnternet Kullanımında Casus Yazılımlara Dikkat

20 okunma — 06 Ocak 2022 11:23

İnternet Kullanımında Casus Yazılımlara Dikkat

Cep telefonunuzda internet kullanırken özellikle casus yazılımlara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Casus yazılımların cihazınıza indirilmesinin hemen sonrasında tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını da saklı tuttuğunun bildirilmesi gerekiri. Bu aşamada uygulamayı indirirken sizden hangi bilgilerinize erişim için izin istediğine de dikkat edilmesi gerekir. Cihazlarınızda aramalardan mesajlaşmalarınıza kadar pek çok alanda yetki alabilmektedir. Tam da bu nedenle internette uygulama indirme konusunda güvenlik denetimlerini çok sıkı bir biçimde yapmanız gerekmektedir.

İnternet Kullanımında Yazılımların Güvenliği Nasıl Anlaşılır?

Daha öncesinde indiren kişilerin yazılımlar hakkında hangi yorumları yaptıklarına göz atmalısınız. Bunun yanı sıra yazılımın hangi firma tarafından piyasaya sürüldüğünü incelemeniz gerekmektedir. Bu şekilde verimliliği en yüksek dereceye çekme fırsatını de elde edeceksiniz.

Cihazınıza Uygulama İndirirken İzinlere Dikkat Edin!

Uygulama indirme aşamasında bu uygulama sizden şu izinleri istiyor şeklinde bir uyarı sunulacaktır. Aramalar ve fotoğraflar gibi hususlara erişim izni isteyen uygulamaların kullanılmaması önerilmektedir. Aksi takdirde kişisel bilgilerin güvenliğine dair sorun meydana gelebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli