Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bilgigemisi/public_html/wp-includes/class-wp-embed.php on line 602
İnternet Kullanımında Ekran Süresinin Önemi | BilgiGemisi

İnternet Kullanımında Ekran Süresinin Önemi

İnternet Kullanımında Ekran Süresinin Önemi

Hem çocukların hem de yetişkinlerin ekran süresi konusunda çok dikkatli olması gerekmektedir. Ekran süresinin kısıtlı olması durumunda sosyal hayat ve diğer unsurlar konusunda çok daha kolay bir biçimde odaklanacak aralık bulmanıza fırsat verilmektedir. Ekran süresinin yoğun olması sizin adeta sosyal medya sayfalarına bağımlı olmanızı da beraberinde getirecektir. Sosyal medya platformlarında geçirilen sürenin yüksek olması hem çocuklarda hem de yetişkinlerde gerçeklik algısının zarar görmesine neden olmaktadır.

Gerçeklik Algısını Koruyun

Çocukların gördükleri her videodaki oyuncağı istemesi, bu videolarda tanıtım yapan çocukların oyunculara sahip olması fakat onların olmaması temel sorunların başında gelecektir. Bu da çocukların imkan dahilinde olmayan durumları anlamasını güçleştirmektedir. İnternette çocuklar için çok fazla uyaran bulunmaktadır. Bu durum gerçeklik algısının alt üst olmasına neden olabilmektedir.

Yetişkinlerde Sosyal Medya Bağımlılığı

Son senelerde yetişkinlerin günlerinin büyük bir kısmını sosyal medyada geçirdikleri görülmektedir. Sosyal medya bağımlılığının azaltılması için büyük çaba sarf edilmelidir. Bu aşamada dikkat çekici olan hususlardan bir diğeri de kesinlikle sosyal medyanın kullanımında kişisel sınır koymanın zorluğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir