Microsoft, yapay zeka dayanaklı yeni Bing’in taşınabilir sürümünü yayınladı

Microsoft, taşınabilir aygıtlar için yeni ChatGPT dayanaklı Bing kullanıcı arayüzünü kullanıma alıyor. Öte yandan akıllı arama motorunun birinci kullanıcıları, Bing’in mobil sürümünü saatler evvel gördüklerini lakin şimdi tam olarak fonksiyonel olmadığını söylüyor.

Microsoft, Bing’in masaüstü sürümünde başlayan birinci test süreciyle birliket yeni Bing’i daima olarak geliştiriyor. Yeni Bing hâlâ bekleme listesindeki test kullanıcılarıyla hudutlu olmasına karşın yazılım devi, süreci taşınabilir platformlara yayıyor.

Yapay zeka dayanaklı Bing, mobile geliyor

Bing’in taşınabilir versiyonundan paylaşılan ekran manzaraları, arama motorunun büsbütün taşınabilir için optimize edildiğini gösteriyor. Sohbet kısmı ve olağan Arama kısmı, masaüstündeki üzere birbirinden başka durumda. Ayrıyeten eller özgür modu için de bir mikrofon dayanağı getirilmiş. Enteresan bir formda, kullanıcılar tarafından paylaşılan birtakım ekran manzaraları taşınabilir Bing sohbet robotunun “ton” ayarına sahip olduğunu gösteriyor. Bahsi geçen ton ayarları “Daha Yaratıcı“, “Daha Dengeli” ve “Daha Kesin” olarak söz ediliyor ve verilen cevapların usulünü değiştiriyor.

Yeni Bing ve içerisine eklenen yapay zeka şimdiden büyük bir ilgi oluşturmuş durumda. Her ne kadar agresif, yanlış ve istenmeyen birtakım yanıtlar veriyor olsa da Bing’ın yapay zekası temel alınan ChatGPT’den daha sezgisel. Microsoft, meselelerin tamamının farkında ve günlük olarak sisteme güncellemeler getiriyor. Son yapılan güncellemede bir oturumda azamî 5 sorgu ve günlük 50 soru limiti getirildi. Çünkü uzun sohbet oturumlarında Bing’in yapay zekası istenmeyen halde karşılıklara verebiliyordu.t
Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir