Samsung Galaxy S23 Ultra sağlamlık testine sokuldu: İşte görüntü

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S23 Ultra, PBKreviews kanalı tarafından sağlamlık testine sokuldu. Hem performans hem de kamera özellikleriyle pazara savlı bir giriş yapan telefon, düşme, çizilme ve suya dayanıklılık kelam konusu olduğunda neler sunuyor? Gelin daima bir arada bakalım

Galaxy S23 Ultra ne kadar güçlü?

Paylaşılan görüntüde birinci olarak sıvı teması ve su sıçramalarına karşı test edilen Galaxy S23 Ultra, üç dakikalık suya daldırmanın ardından tüm fonksiyonelliğini muhafazayı başarıyor. 

Videonun devamında yer alan çizilme testlerinde ise, Galaxy S23 Ultra’nın Mohs sertlik ölçeğine göre sekizinci düzeyde çizilmeye başladığı, dokuzuncu düzeyde ise ciddi çizikler oluştuğu görülüyor. Böylelikle hem ön hem de art panelinde Gorilla Glass Victus 2‘den dayanak alan telefon, madeni para ile gerçekleştirilen denemeden başarılı bir halde ayrılıyor.

[bkzdh=160363

Sıra düşme testlerine geldiğinde ise Galaxy S23 Ultra’nın bir ölçü hayal kırıklığı yarattığını söyleyebiliriz. Görüntüde bel yüksekliğinden direkt betona bırakılan telefonunda ne yazık ki kırıklar meydana geliyor. Lakin kozmetik hasara karşın, ekran ve telefonun geri kalan bileşenleri büsbütün çalışır durumda.

Toparlayacak olursak Samsung, Galaxy S23 Ultra’nın su ve çizilme dayanıklılığı konusunda başarılı bir iş çıkarmış. Lakin büyük tezler ile piyasaya sürülen Gorilla Glass Victus 2’nin düşmelere karşı hâlâ yetersiz bir muhafaza sağladığını söyleyebiliriz.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir