Sıradaki içerik:

Son CS:GO Güncellemesi Valorant’a Karşı mı Yapıldı

e
sv

Tik tok Nedir? Ne İşe Yarar?

224 okunma — 19 Nisan 2021 12:24

Tik Tok, kullanıcıların değerli anlarını kısa görüntüler çekerek paylaştığı bir cümbüş platformudur. En dikkat çeken toplumsal medya uygulamaları içinde yer alan Tik Tok, hem telefon hem de bilgisayar aracılığı ile kullanılabilen bir uygulamadır. Tik Tok nedir? Ne işe fayda? Üzere gençlerin merak ettiği pek çok soruya karşılık olacak bilgileri derledik.

Tik Tok, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bir toplumsal medya uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kısa müddetli ve eğlenceli görüntüler çekerek takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Tik Tok Ne İşe Yarar?

Tik Tok uygulaması, içinde yer alan yüzlerce görsel ve ses efekti ile eğlenceli, dikkat alımlı kısa içerikler üretmenizi ve görüntüler çekerek paylaşmanızı sağlayacak son yıllarda en tanınan toplumsal medya araçlarından biridir. Tik Tok uygulaması ile kullanıcılar sohbet etme, klip çekme ve yeteneklerini gösterme bahtı buluyor. Bu uygulama aracılığı ile genellikle eğlenceli dans görüntüleri, mizah içerikli görüntüler paylaşılıyor.

Tik Tok Hakkında Bilgi

Son vakitlerin en çok indirilen uygulamaları ortasında yer alan Tik Tok’un nasıl kullanıldığını merak eden pek çok genç bulunuyor. Tik Tok, iOS ve Android sürümü olan bir toplumsal paylaşım servisidir. Tik Tok ile müzik, görüntü ve fotoğraf üzere aklınıza gelebilecek pek çok bahiste şeyi kısa görüntü içerikleri haline getirerek paylaşabiliyorsunuz. Çektiğiniz kısa görüntüleri dilerseniz Tik Tok üzerinden dilerseniz de Twitter, Facebook ve İnstagram üzerinden paylaşma imkanı da bulabiliyorsunuz. Birebir vakitte bu uygulama üzerinden öbür kullanıcıların paylaştığı görüntüleri da görme, fenomen olmuş kullanıcıların içeriklerini inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Tik Tok Nasıl Kullanılır?

Tik Tok uygulamasını kullanabilmek için takip etmeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Bunlar ise;

Uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirdikten sonra profil simgesine dokunarak uygulamaya öncelikle kayıt olmanız gerekir.

Uygulamaya telefon, e mail adresi ve çeşitli toplumsal ağlar aracılığı ile kayıt olabilirsiniz.

Profil ve Mercek Arama: Uygulamanın sol alt kısmında yer alan “Mercek” simgesine dokunarak çeşitli etiketleri ve profilleri aratabilirsiniz. Takip ettiğiniz profiller daha sonra ana sayfanıza düşecek ve çarçabuk takip edebileceksiniz.

Mesajlar ve Bildirimler: Uygulamanın sağ alt kısmında yer alan “Mesaj” simgesine dokunduğunuz vakit iletilerinizi ve bildirimlerinizi görüntüleme imkanı bulabilirsiniz.

Video Paylaşmak: Altta yer alan menünün ortasında bulunan “+” simgesine dokunarak görüntünüzü kaydederek buradan seçebilirsiniz. İsterseniz seçmek istediğiniz görüntünün üst kısmından “Ses seçin” menüsünden görüntünüzün üzerine içerik ile uyumlu bir müzik ekleyerek görüntünüzün daha çok beğeni almasını ve daha çok dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Tik Tok’ta Takipçi Nasıl Kazanılır?

Tik Tok’da daha çok izlenme, beğeni ve takipçi kazanmak istiyorsanız eğlenceli ve dikkat alımlı içerikler üretmeniz gerekir. Fikir edinmek için fenomenlerin görüntülerini inceleyebilir ve bunlardan esinlenebilirsiniz. Yeni mevzulara görüntülerinizde yer vererek daha çok izlenmesini sağlayabilirsiniz. Görüntülerinizin daha çok bireye ulaşması ve ana sayfaya düşmesini sağlamak için, görüntülerinizi platforma yüklemeden evvel etiket yapmaya ihtimam göstermeniz gerekir. Bu etiket ile görüntü arayan herkesin ekranında sizin görüntünüz da görüneceği için takipçi ve beğeni sayınız da kıymetli ölçüde artar.

Tik Tok’da Nasıl İçerik Üretilir?

Tik Tok’da 15 ile 60 saniyelik görüntü içerikleri üretmeniz gerekir. Birebir vakitte çektiğiniz görüntüleri çeşitli efektlerle süsleyerek daha ilgi cazibeli bir hale getirebilirsiniz. Tik Tok’da eğlenceli, üzerine düşünülmüş ve emek verilmiş içerikler üreterek takipçi sayınızı değerli ölçüde arttırabilirsiniz. İçerik ile seçtiğiniz müziğin uyumlu olması da çok değerlidir. İçerik ile bütünleşen müzikler seçerek görüntülerinizin izlenilebilirliğini de değerli ölçüde arttırabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli