Tiktok çöktü mü? TikTok’a erişim sorunu yaşanıyor

Tanınan toplumsal medya platformu TikTok’a Türkiye’den erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Yapılan incelemelerimiz sonucunda saat 15:30’dan itibaren tıpkı Twitter’da olduğu üzere kullanıcılar TikTok‘a da erişim sorunu yaşıyor ve siteye giriş yapamıyor. Misal halde birebir saatlerde Twitter’a da erişim sorunu yaşanmaya başlanmıştı.

TikTok çöktü mü?

Tıpkı Twitter’da olduğu üzere Çarşamba günü saat 15:30’dan sonra TikTok erişim sorunu yaşanmaya başlandı. Downdetector üzerinden denetim ettiğimizde toplumsal medyaya erişim sıkıntılarının önemli artış gösterdiği görülüyor.

TikTok’un yurt dışında olağan bir biçimde kullanıldığı lakin bu sorunun yalnızca Türkiye’de yaşandığını görüyoruz. Kullanıcılar VPN kullanarak TikTok’a giriş yapabildiklerini bildiriyor. Lakin bu sorunun bölgesel bir sorun mu olduğu yoksa BTK tarafında TikTok’a yönelik bir erişim yasağının getirilip getirilmediği şimdi belirsizliğini koruyor.

Öte yandan Twitter’ın akabinde TikTok’ta da erişim sorunun yaşanması akıllı Türkiye’nin yaşadığı zelzele felaketini getiriyor. Çünkü her iki platformda da bölgede yaşanan son durumlar görüntü formunda paylaşılıyordu. Hükümet kanadından gelen açıklamalar yanlış bilgilerin toplumsal medyada paylaşıldığını gösteriyordu. Şimdilik resmi bir açıklama bulunmuyor. Açıklama geldiğinde sizi bilgilendireceğiz.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir