Türk Telekom’dan teşebbüsçü bayanlara hibe desteği!

Türk Telekom’un, üreterek iktisada paha katan bayanları desteklediği ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin hibe programı için kıymetlendirme sürecine alınan 20 bayan, teşebbüslerine dair öykülerini paylaşarak, iş geliştirme amaçlarını anlattılar. Hibe takviyesine hak kazanan teşebbüsçü bayanlara mükafatları, düzenlenecek merasimle takdim edilecek.

‘Türkiye’ye Değer’ yaklaşımıyla toplumsal sorumluluk projelerini sürdüren Türk Telekom’un ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinde son basamağa gelindi. Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Habitat Derneği iştirakinde sürdürdüğü projede dijital pazarlama eğitimi, tasarım odaklı düşünme atölyesi ve mentorluk süreçlerini tamamlayan 20 teşebbüsçü bayan, heyet üyeleri karşısında öykülerini ve iş geliştirme amaçlarını paylaştı.

Girişimci bayanlardan, iktisada katkı

Dijitalde Hayat Kolay projesinde heyet değerlendirmesine katılan teşebbüsçü bayanlar; sürdürülebilir giysi eserleri, ekolojik kozmetik, dekorasyon, organik besin, yayıncılık, dokuma tasarımı üzere faaliyet gösterdikleri ve iktisada katkı sağladıkları alanlar hakkında heyete bilgi verdiler.

Türk Telekom, proje kapsamında sunulan dijital pazarlama eğitimine ve tasarım odaklı düşünme atölyesine katılmış 18 yaş ve üzeri esnaf yahut esnaf muafiyetine sahip olma ön şartlarını sağlayan ve müracaat yapan teşebbüsçü bayanlar ortasından belirlenen 20 iştirakçiye, 2 hafta müddetince işletme ve marka geliştirme eğitimlerinden yararlanma fırsatı sundu. Mentorluk programında bayanlara; uygulamalı toplumsal medya idaresi, internet reklamcılığı, dijital pazar yerlerine giriş, medya idaresi ve finansal süreçlerle ilgili kapsamlı eğitimler verildi. Mentorluk sürecinin akabinde Heyet değerlendirmesine katılan 20 bayan ortasından seçilerek hibe takviyesi almaya hak kazanan 10 bayan girişimciye mükafatları, merasimle verilecek.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir