Sıradaki içerik:

Mezarcı Ne Kadar Kazanıyor

e
sv

Twitter Engel Kaldırma

1862 okunma — 14 Temmuz 2020 16:19

Twitter engel kaldırma işlemi zaman zaman birçoğumuzun ihtiyacı olan bir eylem. Belli bir neden ile zamanında bazı hesapları engellemiş olabiliyoruz. Bu engellediğimiz hesaplar reelde tanıdığımız arkadaşlarımız ve dostlarımız da olabiliyorken kimi zaman tanımadığımız ama sırf zıt görüşlü olduğumuz kişiler de olabiliyor. Ek olarak rahatsız edici davranışlarını görmezden gelemediğimiz kişileri de engelliyoruz. Peki engeli kaldırmaktan vazgeçtiğimiz zaman ne yapmamız gerekiyor?

Web Üzerinden Twitter Engel Kaldırma

Web üzerinden birinin twitter engel kaldırma işlemini yapmak istiyorsanız ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Twitter Engel Kaldırma

Giriş yaptıktan sonra anasayfanın sol tarafında yukarıdaki bölüm olacaktır. Daha fazla kısmına tıklamanız ve oradan ayarlar ve gizlilik bölümüne açmanız gerekiyor. Açtıktan sonra aşağıdaki bölüm açılacaktır.

Twitter engel kaldırma

Dikdörtgen içine alınan bölmeye tıklayın. Tıkladıktan sonra sağ bölmede gizlilik ve güvenlik bölümü açılacaktır. Sayfayı aşağı indirip güvenlik bölmesini bulun. Aradığınız bölüm aşağıdaki gibi olacaktır.

twitter engel kaldırma

Yukarıda siyah dikdörtgen içine alınan kısma tıklayın. Tıkladıktan sonra açılan sayfada bugüne kadar engellediğiniz kişilerin listesi açılacaktır. Twitter engel kaldırma istediğiniz kişinin yanında daha önceden engellediğiniz için ”engellendi” yazıyor olacaktır. Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki engellendi yazısına tıkladığınız takdirde kişinin twitter engeli kaldırılmış olacaktır. Takip etmek istediğiniz takdirde ismine tıklayarak profiline girebilir ve takip edebilirsiniz.

Mobilden Twitter Engel Kaldırma

Eğer ios cihaz kullanıyorsanız twitter engel kaldırma için twitter uygulamasını açıp hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Direk anasayfada sol üst tarafta yer alan profil resminize tıklayıp çıkan bölümün alt tarafında yer alan ”ayarlar ve gizlilik” bölmesine tıklamanız gerekiyor. Sonrasında açılan sayfada ise ”gizlilik ve güvenlik” bölmesine giriş yapmalısınız. Sayfayı aşağı indirdiğinizde ”engellenen hesaplar” yazısını göreceksiniz. Oraya tıkladığınız takdirde daha önce engellediniz hesapları görebilirsiniz. Twitter engel kaldırma istediğiniz kişinin yanında yazan ”engellendi” yazısına tıkladığınız takdirde engelini kaldırmak istediğiniz kişinin engeli kalkmış olacaktır.

Mobil ios cihazlarda twitter engel kaldırma için gitmeniz gereken yol kısaca şu şekildedir.

  • Uygulamaya girin.
  • Sol üst tarafta yer alan profil resminize tıklayın.
  • Açılan sayfada ayarlar ve gizlilik bölümüne gidin.
  • İkinci sırada bulunan gizlilik ve güvenlik kısmına tıklayın.
  • sayfayı aşağı kaydırıp engellenen hesaplara tıklayın.
  • Daha önce engellediğiniz kişilerin yanında yer alan ”engellendi” yazısına tıklayarak engeli kaldırın.

Twitter engel kaldırma işlemleri için tüm yapmanız gereken yukarıda belirtilen adımları teker teker uygulamak. Engelini kaldırdığınız kişinin de daha önce sizi engellemiş olması durumunda sizin engelinizi kaldırmadan onu takip edemeyeceğinizi ve tweetlerini göremeyeceğinizi unutmayın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli