Twitter, saatler sonra erişime tekrar açıldı

Hem zelzele uyumu hem de bölgeye yönelik haberleşmeler için kritik bir kıymete sahip olan Twitter, saat 16:30 sularında erişime kapatılmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Twitter ortasında bir toplantı gerçekleşmiş ve Elon Musk ile açıklamasını yapmıştı. Artık ise Twitter açıldı mı? sorusu cevaplanmış durumda. 

Twitter erişime tekrar açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın Twitter yöneticileriyle yaptığı toplantıda, Twitter’ın dezenformasyonla çaba konusunda Türkiye ile daha fazla işbirliği içerisinde olma taahhüdü verdiği öğrenildi.

Elde edilen bilgilere nazaran Twitter, palavra haber, dezenformasyon ve uydurma hesaplar konusunda Türkiye ile işbirliği içerisinde olmayı kabul etti. Twitter, 5651 sayılı yasa kapsamında kişi haklarını ihlal eden, kamu tertibini bozan, can ve mal emniyetini tehlikeye atan paylaşımlara karşı atılacak adımlar konusunda daha fazla hassasiyet göstereceğini söyledi. Elon Musk ise “Daha fazla bilgi edinmek için çalışıyoruz.” açıklaması yapmıştı.

Twitter an itibariyle erişime tekrar açılmaya başlanmış durumda. Şu an kademeli olarak hem internet servis sağlayıcılar hem de taşınabilir operatörler yapılan kısıtlamayı kaldırıyor. Bu süreç biraz sürebilir lakin kısa müddet içerisinde Twitter’ın tam kapasiteye ulaşması bekleniyor.

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir