WhatsApp’tan Nasıl Para Gönderilir ?

Whatsapp Para Gönderme

WhatsApp para gönderme özelliği, internet ortamında birçok sosyal platformun sahipliğini yapan Zuckerberg’in kullanıcılarına sunduğu son yeniliktir. Bu özellik ile birlikte WhatsApp kullanıcıları, hesaplarına tanımladıkları banka hesapları ile birlikte çok hızlı bir şekilde kişi listesindeki herhangi birine para gönderimi yapabilecek.

Şimdilik sadece birkaç ülkede ( Brezilya, Hindistan ) aktif olan WhatsApp para gönderme özelliği yakın zamanda ülkemizde de aktif hale getirilecek. Peki WhatsApp ile nasıl para gönderilir?

1- İlk olarak telefonunuza yüklemiş olduğunuz WhatsApp uygulamasını açıp ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor.

2- Ayarlar menüsüne girdikten sonra ”ÖDEMELER” kısmına tıklayın.

3- Bu aşamada WhatsApp para gönderme özelliği yeni bir özellik olduğu için karşınıza çıkacak olan hizmet şartlarını kabul etmeniz ve telefon numaranızı doğrulamanız gerekiyor.

4- Şartları kabul edip doğrulama işlemini tamamladıktan sonra karşınıza mevcut bankaların listesi çıkacak. Bu adımda çalıştığınız bankayı seçmeniz ve banka bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

5- Tüm işlemlerinizi tamamladıktan sonra normal mesaj atıyormuş gibi para göndermek istediğiniz kişinin profiline girin ve karşı tarafa dosya veya belge gönderme menüsünden ( genellikle + işareti oluyor ) para gönderme kısmına tıklayın. Göndermek istediğiniz tutarı seçtikten sonra telefonunuza gelen onay kodunu girin ve işleminizi tamamlayın.

WhatsApp para gönderme işlemini 5 adımda çok basit bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yukarıda ki ilk 4 işlemi bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Daha sonra her WhatsApp para gönderme işlemi için beşinci adımı uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir