Xiaomi 13 serisi Wi-Fi 7 dayanağına kavuşuyor: Güncelleme yolda

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonları Xiaomi 13 serisini tanıttı. Lakin lansman sırasında şirket, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun Wi-Fi 7 özelliği hakkında sessiz kalmıştı. Bugün Çinli teknoloji devi, Xiaomi 13 serisine Wi-Fi 7 takviyesi kazandıracak bir güncellemenin yolda olduğunu duyurdu.

Xiaomi 13 için Wi-Fi 7 takviyesi yolda

Bilmeyenler için Xiaomi 13 ve 13 Pro, daha yeni 802.11be Wi-Fi 7 standardını desteklemesine karşın 802.11ax Wi-Fi 6E dayanağıyla piyasaya sürüldü. Lakin Samsung Galaxy S23 serisi ve OnePlus 11 üzere öbür yeni jenerasyon telefonların Wi-Fi 7 dayanağına sahip olması Xiaomi’nin çalışmalarını hızlandırmış üzere gözüküyor.

Bugün Xiaomi İdare Konseyi Lideri ve CEO’su Lei Jun, Xiaomi 13 serisi ve Redmi K60 Pro’nun en son kablosuz ilişki standardını destekleyeceğini duyurdu. Bu bağlamda selefi Wi-Fi 6’dan 2,4 kata kadar daha yüksek suratlar sunacak yeni standart, 4K ve 8K görüntü akışlarında gecikme müddetlerini de değerli ölçüde düşürecek.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni güncellemenin ne vakit kullanıma sunulacağını dair rastgele bir açıklamada bulunmadı. Lakin Xiaomi’nin artan rekabet karşısında süratli bir adım atacağını düşünüyoruz. 

Kaynak: Donanimhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir